Europos čempionas rėžė Šiaulių merui A. Visockui

ELTA nuotr.
Mindaugas Žukauskas auksinės rinktinės rungtynėse.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po Nepriklausomybės atkūrimo vienintelį kartą laimėjo Europos čempionatą ir tai įvyko 2003 metais. Tuomet Lietuvos rinktinę į auksinę pergalę vedė šiaulietis krepšinio treneris, Šiaulių miesto garbės pilietis Antanas Sireika, joje už Europos auksą kovojo šiauliečiai krepšininkai Donatas Slanina ir Mindaugas Žukauskas.

Šiaulių savivaldybė Prisikėlimo aikštėje surengė šio įvykio paminėjimą, tačiau meras Artūras Visockas pasveikino tik savo politinį bendražygį (į miesto Tarybą išrinktą su jo vadovaujamo rinkimų komiteto sąrašu) trenerį Antaną Sireiką. Nei D. Slanina, nei M. Žukauskas tą dieną aikštėje sveikinimų nesulaukė.

Minint šią sukaktį rugsėjo 21 dieną „Avia Solutions Group“ arenoje auksinės rinktinės nariai vienam vakarui išbėgo į aikštelę ir sužaidė parodomąjį mačą su jungtine Lietuvos U20 rinktinės narių, krepšinio žvaigždžių ir šalies įžymybių komanda.

Po rungtynių „Lietuvos rytas“, pakalbinęs šiaulietį Mindaugą Žukauską, klausė ir apie A. Visocko akibrokštą, kai du šiauliečiai Europos čempionai nebuvo pasveikinti.

„Čia jau mero reikalai. Šiauliuose turime karalystę. Jei skaitote žinias, greitai mes atsiskirsime nuo Lietuvos, – sarkastiškai kalbėjo M. Žukauskas. – Mes tik galvojame iš feisbuko parašymų, kad atidarinėjame valdžios duris kojomis... Bet tai buvo jo pasirinkimas. Ar apmaudu? Ne, neapmaudu – jei būtų kvietęs, tai nebūčiau gal ir atėjęs. Va čia, Vilniuje, atvažiavau, su visais žmonėmis arenoje pabuvau, o ten – buvo parodija. Atėjo 10 žmonių, kaip sovietiniais laikais įsiteikė sau tą ir tą, ir viskas“, – rašo „Lietuvos rytas“.