Epidemiologė: artėjame prie kaukėms reikalingo sergamumo rodiklio

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
5 atvejai 100 tūkstančių gyventojų – toks sergamumo rodiklis yra riba, kurią peržengus sprendimas dėl privalomų kaukių bus priimtas. Dabar artėjama prie 4,9 atvejo.
Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė pabrėžė, kad sprendžiant iš apibendrintų duomenų, Lietuvoje susirgimų skaičius 100 gyventojui priartėjo prie 4,9 atvejo.

„Reikia atkreipti dėmesį, kad, šios dienos duomenimis, jau bent aštuonias dienas turėjome tą keturiolikos dienų sergamumo rodiklį, kuris yra didesnis nei 3 atvejai, ir, šios dienos duomenimis, jis jau siekia 4,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų per keturiolika dienų“, – teigė ji.

Pasak epidemiologės, tai, kad sergamumo rodiklis pasiektų 5 atvejus 100 tūkst. gyventojų, vidutiniškai turėtų būti užfiksuoti po 7 atvejus 14 dienų iš eilės.

L. Ašoklienė priminė, kad šiuo metu planuojant bet kokias keliones reikia atkreipti dėmesį ne tik į šalį, į kurią vykstama, bet ir į tai, per kokias šalis yra keliaujama.

„Lietuvoje turime pavyzdžių, kai išvykus situacija yra ramesnė, bet grįžus izoliacija jau tampa reikalinga“, – pridūrė ji.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.