EKONOMIKOS IR LYDERYSTĖS MOKYKLOJE – ATRADIMAI IR IŠBANDYMAI

Šiaulių verslo inkubatoriaus nuotr.
Akimirkos iš ELM stovyklos apie socialinį verslą
Akimirkos iš ELM stovyklos apie socialinį verslą
Smalsūs, žingeidūs, siekiantys tobulėti – taip būtų galima apibūdinti Šiaulių verslo inkubatoriaus vykdomos Ekonomikos ir lyderystės mokyklos (ELM) mokinius. Šiemet vyksta jau devintasis šios mokyklos etapas, tačiau susidomėjimas mokykla tik auga, nes čia įgyta patirtis yra neįkainojama planuojant savo ateitį, renkantis profesiją, susipažįstant su verslu ir jo galimybėmis.

Į mokyklą kviečiami įvairių miesto mokyklų gimnazistai, jaunuoliai šiuos užsiėmimus renkasi savanoriškai, o po įveikto etapo paprastai nori mokytis toliau ir rekomenduoja mokyklą savo draugams. Mat čia kiekvienam mokyklos etapui parenkama vis kita tema, susijusi su verslu.

Štai pernai mokiniai studijavo turizmo verslą: susipažino su Šiaulių TIC veikla, patys išbandė žygį pėsčiomis ir kūrė maršrutą, rengė lankstinuką, kad galėtų šį savo sukurtą turizmo produktą parduoti. Viename ankstesnių etapų daug užsiėmimų buvo skirta kūrybiškumui versle, o viską vainikavo trijų dienų kūrybiškumo mokymų stovykla, kurioje mokiniai pristatė namuose jau sukurtus konkrečius produktus ir papasakojo apie marketingo priemones, kurios leido jiems tą produktą pristatyti, juo sudominti ir parduoti. „Galima tik stebėtis, kokie išradingi ir kūrybingi jauni žmonės, jų idėjos“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.

Šiais metais prasidėjęs mokyklos etapas buvo skirtas susitikimams su verslininkais, pažinčiai su įvairiais verslais, tačiau didžiausias dėmesys buvo skirtas finansiniam raštingumui. Na, o mokyklos šių metų pirmojo etapo dalį pabaigė keturios dienos įtempto ir kartu žaismingo darbo, pažinčių, ieškojimų ir atradimų Inovatorių slėnyje Antalieptėje (Zarasų r.) vykusioje stovykloje, kuri buvo skirta socialiniam verslui. Mokymų vadovai Monika ir Arūnas su mokiniais diskutavo, stiprino komandinius įgūdžius, identifikavo verslo/socialinio verslo problemas, braižė jų žemėlapį, ieškojo tų problemų sprendimo kelių. Visi parengiamieji užsiėmimai turėjo vieną tikslą – parengti mokinius pagrindiniam darbui. Susiskirstę komandomis mokiniai pasirinko socialinio verslo idėją, kūrė verslo planą, numatė tikslinę auditoriją, prognozavo projekto įgyvendinimo finansavimo šaltinius, komunikacijos kanalus, rinkodaros priemones ir visa tai pristatė mokymų vadovams bei visiems stovyklos dalyviams.

Prasmingai praleistas laikas“, „Gera vasaros pradžia“, „Puikūs pasikalbėjimai, diskusijos, ieškojimai“, „Netikėta buvo, kad reikėjo rengti verslo planą“, „Nesitikėjau, kad namo išvažiuosim jau turėdami socialinio verslo idėją, kurią jau galima planuoti realizuoti“, „Puiki stovykla“ – tai tik keletas stovykloje buvusių mokinių apibendrinti atsiliepimai. Rudenį Ekonomikos ir lyderystės mokykla tęs savo užsiėmimus.

Ekonomikos ir lyderystės mokykla – viena iš Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamos Jaunimo verslumo skatinimo programos dalių.

Užs. Nr. 423711