Eismo pokyčiai ant senojo viaduko truks pusantrų metų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nuo šeštadienio autobusai senuoju viaduku važiuos antrąja juosta, lengvųjų automobilių vairuotojų prašoma tolerancijos ir supratimo.
Prieš kelius mėnesius Šiaulių miesto savivaldybės užsakymu ekspertams atlikus Tilžės gatvės (senojo) viaduko įvertinimą, pateiktos išvados, kad viaduko būklė prasta, todėl būtina mažinti jo apkrovą transporto priemonėmis. Ypač rekomenduojama pirmosiomis eismo juostomis uždrausti važiuoti sunkiasvoriam transportui.

 

Kadangi krovininio transporto eismas senuoju viaduku jau senokai draudžiamas, apribojimai taikomi miesto autobusams. Nuo šeštadienio viaduko pradžioje iš abiejų pusių jau sustatyti geltoni ženklai, nurodantys, kaip keičiasi autobusų eismas.

Spaudos konferencijoje Šiaulių mesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir UAB „Busturas“ generalinis direktorius Vaidas Seirackas prašė vairuotų supratimo ir tolerancijos, praleidžiant autobusus persirikiuoti į antrąją juostą, o pravažiavus viaduką, grįžti į pirmąją juostą. Nors eismo taisyklės tokios pareigos vairuotojams nenumato, vadovai vylėsi, kad vairuotojai bus geranoriški ir autobusus praleis.

„Busturo“ vadovas šeštadienį sakė matęs, kad ne visi vairuotojai praleidžia į kitą juostą viešąjį transportą ir jis priversti važiuoti viaduku pirmąja juosta. Ar ši sumaištis nevers autobusų vėluoti, dar neaišku. V. Seirackas sakė, kad vėluojant autobusams, įmonei teiks keisti marštutų grafikus.

Vairuotojai Šiauliuose priprasti prie naujos tvarkos laiko turės, nes tokie apribojimai galios mažiausiai pusantrų metų. Savivaldybės administracijos direktorius aiškino, kad šiuo metu ruošiamasi skelbti apklausą projektiniams pasiūlymams. Tikimasi gauti kelis alternatyvinius pasiūlymus. Pasirinkus viaduko rekonstrukcijos būdą, tuomet bus skelbiamas konkursas projektavimo darbams pirkti.

A. Bartulio teigimu, anksčiausiai viaduko rekonstrukcijos darbai galėtų prasidėti 2024 metų viduryje. Tik pasirinkus rekonstrukcijos būdą paaiškės darbų kaštai. Tada bus ieškoma finansavimo šaltinių.

Nors ir anksčiau atliktose viaduko ekspertizėse būdavo įvertinami jo būklės trūkumai, Savivaldybė prieš kelis metus įgyvendino tik minimalias ekspertų rekomenduotas priemones. Dabar viaduko būklė dar pablogėjo. Administracijos vadovas sakė, kad ekspertai nereikalauja uždaryti tilto, tačiau minimalaus remonto jau nebeužteks, reikės stiprinti statinio konstrukcijas.