Direktorius prarado ir pasitikėjimą, ir darbą

Iš Šiaulių miesto Tarybos posėdžio transliacijos
Ilgametis Švietimo centro vadovas Arūnas Šarkus prarado ir darbdavių pasitikėjimą, ir darbą.
Šiaulių miesto taryba ketvirtadienį atšaukė iš pareigų Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro direktorių Arūną Šarkų. Nepasitikėjimą šiuo vadovu sukėlė Centralizuoto vidaus audito išvados, nustebinusios nustatytais pažeidimais ir miesto politikus.

Pramoginiai seminarai ir „auksiniai“ automobiliai

„Šiaulių krašte“ rašyta, kad auditoriams užkliuvo Švietimo centro Šiaulių pedagogams organizuoti „pramoginiai“ seminarai šalies kurortuose su nakvynėmis prabangiuose viešbučiuose su sveikatinimo procedūromis, nors kartais seminaras trukdavo vos 6 valandas ir nakvynė net nebuvo reikalinga.

Išvadose teigiama, kad pagal temas tokie seminarai nesusiję su pedagogų kvalifikacijos kėlimu, kuo ir turėjo rūpintis Švietimo centras.

Dar keistesnės istorijos su „Auksinių“ automobilių remontais. Trijų tūkstančių eurų vertės automobilio remontui per metus išleista beveik 12 tūkstančių eurų.

Iš viso 2019 metais automobilių remontui Švietimo centras išleido 26,6 tūkstančius eurų 2017-2018 metais – dar per 30 tūkstančių.

„Liūto dalis“ šių tūkstančių nukeliavo į autoserviso „Autospecas“ sąskaitą.

47 lapų audito išvadose nurodyta daugybė grubių buhalterinės apskaitos ir kitų įstatymų pažeidimų, nors Švietimo centro padalinyje veikia Centralizuotos buhalterijos padalinys, neseniai įsteigtas tam, kad kuo kokybiškiau būtų tvarkoma biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita.

Audito išvadose rekomenduojama iš Švietimo centro į miesto biudžeto sąskaitą susigrąžinti 13,7 tūkstančio eurų neteisėtai iš kitų biudžetinių įstaigų gautų lėšų.

Švietimo įstaigų vadovus priima į pareigas ir atleidžia Savivaldybės taryba. Posėdžio metu kilo klausimų, kodėl buvo atliekamas auditas, kodėl anksčiau nesidomėta Švietimo centro veikla.

Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis politikus informavo, kad prieš metus „Švietimo centre pagal gautą signalą buvo atliktas auditas dėl neteisingai vykdomų viešųjų pirkimų. Atliktas tarnybinis patikrinimas, direktorius jo metu buvo nušalintas nuo pareigų. Tarnybinis patikrinimas baigėsi įspėjimu A. Šarkui.

Atleido su išeitine kompensacija

A. Šarkus Švietimo centrui vadovavo 16 metų. Savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė informavo, kad 2018 ir 2019 metų Švietimo centro vadovo Arūno Šarkaus veikla buvo įvertinta labai gerai ir jam skirta 20 procentų kintamoji atlyginimo dalis.

Tačiau prieš porą savaičių Šiaulių miesto taryba svarstė 2019 metų Švietimo centro vadovo ataskaitą ir jos jau nepatvirtino.

Į ketvirtadienį vykusį posėdį kviestas įstaigos vadovas neatvyko – jis atostogauja.

Už A. Šarkaus atšaukimą iš Švietimo centro direktoriaus pareigų balsavo 27 politikai iš 29. Šio sprendimo nepalaikė du Darbo partijos atstovai.

„Dar kartą pasiųstas aiškus signalas visų įstaigų vadovams, kad tokie dalykai nebus toleruojami (...). Turėsime vadovus, kurie dirba savo tiesioginį darbą taip, kaip priklauso, nežiūrėdami bus užtarimas iš kažkieno pusės ar nebus“, – po balsavimo kalbėjo Tarybos narys Eduardas Bivainis.

Meras Artūras Visockas sakė, kad šituo atleidimu istorija nesibaigė. Bus ieškoma teisinės atsakomybės.

„Reikėtų pabandyti išsiieškoti tas lėšas į biudžetą, jeigu teisiškai tai yra įmanoma. Prašymas keliauja Administracijos direktoriui imtis teisinių veiksmų ir pateikti Tarybai atsakymą: neįmanoma, vadinasi neįmanoma. Įmanoma – turi vykti teisinis procesas, nes daugybė žmonių iš dalies jau ir juokiasi. Sako: na ir kas kad jūs atleidžiate“, – teigė meras.

Valdiškus pinigus neatsakingai leidusio Švietimo centro vadovo atšaukimas iš pareigų praradus pasitikėjimą nebuvo toks jau principingas iki galo – nuspręsta jam išmokėti vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

Komentarai

Ale    Sek, 2020-07-05 / 14:59

In reply to by Tadas

Lochelis tas meras. Tipo tris ar keturis metus viskas gerai. Tik paskiau pyst - viskas blogai. Tai prie jo gi viskas ir vyko, prie jo teisininkų prie jo departamento vadovų. Tai tegul jis ir pasiima atsakomybę už savo pavaldinį. Slabakas. Fui.
Ale    Sek, 2020-07-05 / 15:00

In reply to by Tadas

Lochelis tas meras. Tipo tris ar keturis metus viskas gerai. Tik paskiau pyst - viskas blogai. Tai prie jo gi viskas ir vyko, prie jo teisininkų prie jo departamento vadovų. Tai tegul jis ir pasiima atsakomybę už savo pavaldinį. Slabakas. Fui.
Empatija    Šeš, 2020-07-04 / 23:10
Matyt šioje istorijoje yra daug sudėtingiau. Lietuvoje gajus mobingas darbe. Tai akivaizdus mobingo darbe pavyzdys ir audringa pabaiga, pasitelkus žniasklaidą ir juodąsias technologijas. Įdomu, ar nėra nusižengta žurnalisto etikai rašyti nepagrįstus mero svarstymus. Empatija sako, kad taip civilizuotai ir inteligentiškai nesielgiama. Be abejo, audringi žmonių atleidimai labiausiai matomi atlikti darbai kai reikia siekti postų ar juos išlaikyti. Daugiau gėrio pozityvumo ir protingų poelgių juk dirbate su žmonėmis.
Zinaida    Sek, 2020-07-05 / 13:42
Vadovavo 16 metų, ar tai daug? Pasidomėkite, kiek metų kitoms įstaigoms "vadovauja" kiti vadovai. Reikėjo kažkam šios vietos, tai ir atleido. O pažeidimai, tikrai juokingi.
Šiaulietė    Sek, 2020-07-05 / 17:03
Provincijos istorija. Audringai atleidinėjami vadovai, sužlugdyti ir įskaudinti žmonės ir jų artimieji, išraustos gatvės, išrauti medžiai, militaristinė aikštė. Kuo tapo Šiauliai? Kokia vadyba? Sustokite ir susimąstykite ką darote ir kur nueisite.
Senjoras    Pir, 2020-07-06 / 07:57
Maladiec tas mūsų meras, su juo atsirado viltis kažką pakeisti į gera
Živilė    Pir, 2020-07-06 / 18:48
Šaunuolis ir meras ir tarybos valdžia!!! Didelė pagarba,pagaliau kažkas Šiauliuose juda! Miestas gražėja,gatvės taip pat👍
editukei    Pir, 2020-07-06 / 19:47

In reply to by Živilė

visur miestai statosi. Ir visai valdžia (juo labiau meras) nė prie ko. Yra EU direktyvos ir pinigai, kuriuos privalu įsisavinti visos lietuvos mastelyje. Pažiūrėkite kokiais tempais Vilnius ir Kaunas statosi. Ištisais rajonais. O čia parausė kelias gatveles ir viskas. Tuoj pasibaigs finansavimas ir tie patys sustos, kad tik spėtų tas pačias užlopyti.
Živilė    Pir, 2020-07-06 / 18:56
Apšvarino darželius,pakeisdami direktores,kas buvo seniai turėta jau padaryti prie Sartausko,bet tam niekas nerūpėjo.Galėtų ir mokyklų direktorius pradėt judinti,ten irgi visokių fintusų yra...Manau daeis kažkada.Skaitau komentarus ir šiurpas eina...keikti dar drįsta merą🤔.Matyt pedagogams jau kulnai niežti,nes nebus Šarkaus,niekas nebeveš į seminarus😀...Pagalvok! Juk nebeteks pagulėti kokiam nors kurorto ar viešbučio SPA...😆,už tai ir "varo" ant mero...
editukei    Pir, 2020-07-06 / 19:53

In reply to by Živilė

o prie ko čia tas meras. Nei jis jo priėmė, nei jis jį išmetė. Tegul kiurkso kol kadencija kapsi. Ir jam saulė ne amžinai švies - eis šieno ravėti į fotolaboratoriją. Geras vadovas (meras) stotų už savo žmones, išsiaiškinęs priežastis ir prisiimtų atsakomybę. Tegul neapsimeta šlanga. Matyt prireikė vietos. Gal sesei ar puskei?
Svečias    Pir, 2020-07-06 / 20:53

In reply to by Živilė

Tai uztenka paziureti i admistracijos direktoriu, jei tas fotolaborantas butu saziningas tai neprileistu toki .., bet yra kitaip. Ir spresk dabar pats apie fotolaboranta..ha, ha,
Vasara    Tre, 2020-07-08 / 19:10
Šmeižtas su mobingo gaida valstybiniame darbe. Blogiau būti negali. Taip nesielgiama civilizuotame pasaulyje. Dėkui dievui kuo toliau nuo tų savivaldybių. Šiauliuose vienvaldystė. Anksčiau ar vėliau ateis pabaiga. Reikia tik laiko.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.