„Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo“ šaukliai aplankė Šiaulius

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliečiai aktyviai dalyvavo šeštadienį mieste vykusiuose susitikimuose su gegužės 15 dieną Vingio parke numatomo protesto mitingo „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ organizatoriais.
Šeštadienį Šiauliai sutiko po poros savaičių sostinėje vyksiančio protesto mitingo „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ šauklius. Organizatorių autobusas su palyda visą dieną prie Šiaulių prekybos centrų „Saulės miestas“, „Bruklinas“ ir Šiaulių Prisikėlimo aikštėje sveikinosi su gyventojais ir kvietė juos į Tarptautinę Šeimos dieną, gegužės 15-ąją, Vilniuje, Vingio parke, vyksiantį pagrindinį renginį.
Pastarosiomis savaitėmis akcijos iniciatoriai ketina apvažiuoti visus šalies regionus ir kreiptis į gyventojus, nešdami žinią: „Stipri šeima – stipri valstybė“.

Gyventojai – aktyvūs

Susitikimuose su protesto mitingo šaukliais įvairiose miesto vietose dalyvavo gausūs būriai šiauliečių. Skambant atlikėjo Romo Dambrausko dainai, tapusiai Didžiojo Šeimos Maršo himnu, žmonės ne tik turėjo progą pabendrauti su akcijos iniciatoriais, bet ir gavo dovanų laikraštį, kuriame – visa informacija apie Šeimos maršo esmę ir prasmę bei kvietimai ir gairės registruotis dalyvavimui gegužės 15 dieną vyksiančiame pagrindiniame protesto mitingo renginyje.

Vienas iš Didžiojo Šeimos Maršo organizatorių Dobilas Sinkevičius „Šiaulių kraštui“ sakė esantis pakylėtas protesto renginį palaikančių Lietuvos žmonių, pasisakančių už tradicinę šeimą, aktyvumo.

„Smagu, kad ir šiauliečiai labai aktyviai dalyvauja, kad pasitinka mus, bendrauja. Noriu akcentuoti, dabartinė mūsų kelionė po Lietuvą nėra mitingas, tai tiesiog būdas atkreipti dėmesį, kad Lietuvai pabodo tyliai taikytis su bet kokiais valdžios sprendimais. Jei iki tol Amerikoje, Prancūzijoje, Vokietijoje matydavome žmonių reakciją į valdžios veiksmus, tai Lietuvoje, mes kažkodėl visada būdavome tylūs. Smagu, kad dabar žmonės renkasi, kad kyla, kad vienijasi“, – sakė akcijos iniciatorius.

Pasak jo, Lietuvos, taigi ir Šiaulių apskrities, gyventojai aktyviai registruojasi į didįjį Vingio parke vyksiantį renginį.

„Vien iš Klaipėdos miesto jau užsiregistravo dalyvauti per tris tūkstančių automobilių, o laiko dar išties yra nemažai. Šiauliečiai, visa Šiaulių apskritis, taip pat aktyvūs. Ir kiti miestai. Aš jaučiu, kad tauta bunda“, – teigė D. Sinkevičius.

„Kelkis, Lietuva“

Akcijos „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ himno autorius Romas Dambrauskas neslepia džiaugsmo, kad jo parašyta ir pasiūlyta daina tapo „Šeimos Gynimo Maršo“ himnu.

„Įsiliejau į šitą bangą, suprasdamas, kad kiekvienam iš mūsų reikia įsilieti. Aš buvau užmigęs prieš dešimtį metų, buvau apolitiškas, betgi atsibodo taip gyventi, ir tapo aišku, kas atėjo į valdžią ir kaip užsinorėjo mus visus pakeisti. Nenoriu gyventi Lietuvoje, kokia ji dabar darosi. Manau, mes visi privalome keltis ir eiti kovoti už savo teises, už Konstituciją, už tradicijas, netgi už tą patį žodį „tėvas“, „mama“, – sakė dainos „Kelkis, Lietuva“ kūrėjas.

Šeima – tai vyras, moteris ir vaikas

„Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ Šiaulių miesto ir rajono koordinatorės Editos Navickienės žodžiais, smagu iš gausiai susirinkusių šiauliečių girdėti sakant, kad pagaliau atėjo diena, kai metas ginti šeimą, tradicijas, Konstituciją.

Šito renginio tikslas, anot koordinatorės, atkreipti dėmesį į tradicinę šeimą. Teisės aktuose, Konstitucijoje apibrėžta, kas tai yra šeima, ir visą tai, pasak pašnekovės, kažkodėl bandoma sumenkinti, sunaikinti.

„Vaikas gimsta iš vyro ir moters, ir niekada nebus, kad jis gims iš dviejų vyrų arba dviejų moterų. Ir ką vaikas patiria augdamas ir matydamas du tėčius arba dvi mamas? Neįtikinsite manęs, kad šio vaiko psichoemocinė būklė yra gera“, – sakė E. Navickienė. – Žinoma, gali būti sąjunga – kas neleidžia tvarkyti turtinių reikalų notariškai, juk šeimos, kurios nesusituokusios irgi tai daro. Bet kodėl taip stengiamasi sumenkinti šeimos sąvoką?“