„Didysis šeimos gynimo maršas“ nuskambėjo garsiai

„Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo“ dalyvių nuotr.
Į Vingio parką Vilniuje susirinko minios žmonių iš visos Lietuvos.
Tūkstančiai automobilių, motociklai, autobusai šeštadienio rytą iš visos Lietuvos važiavo į Vilnių, kur 18 valandą Vingio parke įvyko mitingo „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ renginys. Skaičiuojama, kad jame dalyvavo keliasdešimt tūkstančių žmonių, iš jų per 800 iš Šiaulių regiono. Šiauliečių kolonos priekyje važiavęs automobilis su priekaba, kurioje „sėdėjo“ dizainerio Viliaus Purono sukurta skulptūra „Kretinas“.

 

Šeštadienį apie 9 valandą nuo Šiaulių arenos pajudėjo šimtų automobilių, trijų dešimčių baikerių motociklų ir penkių autobusų kolona. Prie jos pakeliui prisijungė vis daugiau transporto priemonių ir kolona nutįso iki 22 kilometrų. Tarp keliaujančiųjų – pavieniai asmenys, šeimos su vaikais. Tarp dalyvių – ir ne vienas Šiaulių miesto politikas, visuomenės veikėjas su šeimomis.

„Iki šiol esu euforijoje“, – „Šiaulių kraštui“ vakar sakė „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo“ koordinatorė Šiaulių mieste ir rajone Edita Raubickaitė-Navickienė.

Pasak jos, važiuoti kolonoje, kurios pirmieji automobiliai jau sostinėje, o kiti dar tolokai nuo jos – nerealus vienybės jausmas.

„Kada matai, kad automobilyje važiuoja kelios kartos: seneliai, vaikai, anūkai. Kai regi, kad vaikai ištiesia seniems tėvams suteptą sumuštinį, duoda atsigerti. Štai tokį gerbtiną pavyzdį mato maži vaikai, toks jis turi būti“, – kalbėjo E. Raubickaitė-Navickienė.

Ją sujaudino į Vilnių nevykusių, bet renginį palaikančiųjų Lietuvos gyventojų reakcija: kai kurie išėję iš savo sodybų sveikino automobilių koloną mojuodami Lietuvos vėliavomis, buvo tokių, kurie Maršo dalyvius palaikė stovėdami ant viadukų ir mojuodami rankomis.

Šiaulių miesto ir rajono koordinatorės žodžiais, didelio dėmesio ir kelionės, ir Vingio parke vykusio renginio metu sulaukė dizainerio V. Purono „Kretinas“, prie kurio buvo užrašas „Jo vieta priekaboje, bet ne valdžioje...“

Vis dėlto, teigia Edita Raubickaitė-Navickienė, būta ir įtampos, buvo tokių, kurie norėjo renginiui sutrukdyti. Keliose vietose kelyje teko rinkti išmėtytas vinis, renginio metu buvo aptepliota kai kurių dalyvių automobilius puošusi renginio atributika, pastebėti ir prie scenos demonstratyviai besibučiuojantys vyrai, vėliau moterys. Ne vienas taikaus renginio dalyvis „paragavo“ ir į juos mestų kiaušinių.

Šiaulių koordinatorė nesitiki, kad šiuo taikiu renginiu išsakyti reikalavimai pasieks tikslą – kad atsistatydintų kai kurie šiuo metu valdžioje esantys asmenys. Todėl beveik neabejoja, kad projektas bus tęstinis, ir birželio pabaigoje dar didesnis Lietuvos gyventojų būrys su reikalavimais vyks mitinguoti prie Seimo.