Did­mies­tis virs­ta kai­mu?

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Taip atrodo gatvė iki Šiaulių miesto ribos (Vijoliuose).

Pažvelgę į fotografijas atspėkite, kuri gatvės atkarpa yra ketvirtame Lietuvos didmiestyje Šiauliuose, kuri – kaime.

Šiauliuose yra tokia Karklų gatvė. Ties sankryža su Šaltalankių gatve ji pereina į Šiaulių rajono Vijolių kaimo teritoriją ir ten jau vadinama Jaunystės gatve. Šią gatvės atkarpą rajono Savivaldybė atnaujino prieš porą metų. Ne tik išasfaltuota gatvė, bet ir sudėti bordiūrai, skirtingomis spalvomis išklotas pėsčiųjų ir dviračių takai. Įvažiavimai į kiemus taip pat nužymėti bordiūrais. Autobusų stotelėje įrengti suoliukai, šiukšliadėžės. Pasodinti medeliai. Įrengti du eismo kalneliai, pristabdantys automobilius.

Praėjusiais metais pradėta ir šįmet baigiama įrengti asfalto danga ir kitoje šios gatvės atkarpoje – Karklų gatvėje Šiauliuose. Žinoma, tai labai nudžiugino gyventojus.

Kadangi danga klota pernai prasidėjus šalčiams, nėra itin lygi. Vietoje šaligatvių – iškasti gilūs grioviai, kurie niekaip neprimena urbanizuotos miesto teritorijos. Šiek tiek pagerinta autobusų stotelės danga. Ir viskas.

Kiek seniau Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė minėjo, kad šaligatviai šioje gatvėje suprojektuoti, tačiau „šiame etape“ įrenginėjami nebus. Kada kitas etapas? Kada nors, kai bus pinigų.

Kodėl taip skiriasi miesto ir kaimo darbų kokybė? Gal todėl, kad Šiaulių miesto valdžia rinkėjus „ima“ kiekybe, o rajono – kokybe?