Daugiabučiui braškant per siūles, pagaliau pakeistas radiatorius

Editos AKSOMAITIENĖS nuotr.
Dainų gatvės 37-ojo namo radiatorius gyventojams seniai badė akis. Ne sykį apie tai kalbėta ir su namą administruojančia bendrove. Problemai išlindus į viešumą, radiatoriaus keitimo darbai pajudėjo per vieną dieną.
Šiaulių Dainų gatvės 37-ojo namo gyventojai piktinasi jų daugiabučio administravimu užsiimančios bendrovės teikiamų, tiksliau, žmonių žmonių, neteikiamų paslaugų kokybe. Kiekvieną mėnesį po apvalią sumelę administratoriui įteikiantys žmonės teigia, jog bendrovė atlikti reikalingus namo priežiūros darbus vis žada, bet realių darbų nesiima. Susierzinimas didėja.
Galima vadinti sutapimu, tačiau nesutarimų sūkuryje atsidūrus „Šiaulių kraštui“, reikalai pajudėjo.

Kaip žirniai į sieną

„Šiaulių kraštui“ paskambinusi gyventoja žodžių į vatą nevyniojo: daugel metų namo reikalais užsiimti turinti Šiaulių uždaroji akcinė bendrovė „Paskirtis“ greita tik dalyti pažadus ir imti mokesčius. Esą ne kartą skambinta, kalbėta, aptarti reikalingiausi namo tvarkymo darbai – žodžiai, susitarimai ir pažadai į niekur.

„Gyvename čia nuo 2016 metų. Namas nematęs elementariausio remonto, ką jau kalbėti, kad viskas byra ir krenta“, – pasakojo pašnekovė.

Kitos gyventojos teigimu, prieš kelerius metus vargais negalais pavyko pakeisti nuo namo pastatymo, 1981-ųjų, buvusius laiptinės langus, kurie buvo sutrūniję taip, kad baisu ir prisiliesti, jau nekalbant apie saugią galimybę juos pašvarinti. Iš sukauptų lėšų pakeisti šiuos langus paprašyta namo administratorė tada iškėlusi sąlygą surinkti gyvenančiųjų, kurie taip pat pritaria langų pakeitimui, parašus. Parašai buvo surinkti – reikalas galiausiai pajudėjo.

Pernai vienuolikai „Paskirties“ administruojamų daugiabučių, taigi ir Dainų 37 namui, paskelbus bendrą rangovo konkursą, pagaliau pakeisti seni rūsio langai, pro kuriuos žiemą šaltis skverbdavosi į patalpas, tuo pačiu šaldydamas ir pirmųjų aukštų gyventojų butų grindis.

Tačiau darbai pajudėjo tik, kaip sakė namo gyventojai, tam kartui. Į „Šiaulių kraštą“ kreipęsi šiauliečiai sakė neišjudinantys namo administratoriaus, kad būtų pakeistos bendros rūsio durys ir sovietinius laikus menantis laiptinės radiatorius. Žmonės sakė pavargę prašyti ir girdėti bendrovės atstovo pažadus, kuriais esą net įvardijamos konkrečios numatomų darbų datos. Tačiau įvardytos dienos praeina, o darbai nepajudantys.

Žmonės sako, kad minėtos rūsio durys tokios pavargusios, kad seniai nebeatlieka nė vienos iš durims priklausančių funkcijų – šalčio ir turto apsaugos.

O radiatorius pirmajame vienos iš dviejų namo laiptinių aukšte, gyventojų žodžiais, primena gūdžius tarybinius laikus, baugina savo išvaizda ir kelia abejonių dėl funkcionalumo.

„Iš gyventojų administratorius turi surinkęs 17 tūkstančių eurų kaupiamųjų lėšų. Nejaugi negalima iš tų pinigų atlikti bent dalies reikalingiausių darbų?“, – svarstė žmonės. Jiems neramu, kad ateina šildymo sezonas, o tada radiatorių arba durų jau tikrai niekas nekeis.

Gyventojai kalbėjo ne tik apie avarines rūsio duris ar apie moraliai ir fiziškai pasenusį laiptinės radiatorių. Nerimą jiems kelia ir nesandarios stogo siūlės, „carinės“ pašto dėžutės, teigė tokių seniai nematę jokiame kitame miesto daugiabutyje.

Atsitiktinumas?

Akivaizdu, kad minėtam daugiabučiui pagalba reikalinga – tuo „Šiaulių kraštas“ įsitikino apsilankęs ir pasikalbėjęs su namo gyventojais. Apibendrinti situaciją ir atsakyti į šiauliečiams rūpimus namo priežiūros klausimus paprašyta minėtą daugiabutį administruojančią UAB „Paskirtis“.

Atsitiktinumas ar ne, tačiau po „Šiaulių krašto“ skambučio minėtai bendrovei, kitą dieną sulaukta Dainų gatvės 37-ojo namo gyventojų skambučio. Žmonės informavo, kad darbai, kurių laukta metų metus, ėmė judėti. Ir pradėta nuo minėto laiptinės radiatoriaus. Magija?

Darbai ir įmokos – pagal planą

Rasa Skurkienė, UAB „Paskirtis“ direktorė, pateikė oficialų komentarą

Anot bendrovės vadovės, UAB „Paskirtis“ minėtame daugiabučiame name 2020 metais inicijavus balsavimą raštu dėl bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo, gyventojai pasirinko vieną iš administratoriaus pasiūlytų ilgalaikių planų 2020-2025 metų laikotarpiui bei patvirtino atitinkamą kaupiamosios įmokos tarifą. UAB „Paskirtis“ darbus name vykdė ir vykdo laikydamasi gyventojų pasirinkto ir patvirtinto plano.

Minėtame plane, dėsto R. Skurkienė, buvo numatyta, kad iki 2023 metų pabaigos name bus pakeistas laiptinės radiatorius bei rūsio durys. Tad šiems darbams, jos žodžiais, šiemet ir skiriamas dėmesys.

„Radiatoriaus keitimo darbai buvo suplanuoti atlikti iki šildymo sezono pradžios. Laikantis plano, radiatorius jau yra pakeistas. Rūsio duris planuojama pakeisti iki šių metų pabaigos, bendraujama su rangovais dėl komercinių pasiūlymų pateikimo“, – teigia vadovė.

Jos teigimu, kiti name reikalingi darbai (stogo siūlių remontas ir kiti) bus atliekami pagal minėtą ilgalaikį planą, kai bus sukauptas darbams reikalingas lėšų kiekis. Vien siūlių remontui dabar galiojančiomis kainomis esą reikės ne mažiau kaip 20 000 eurų.

„Kaupiamosios lėšos atsakingai renkamos ir naudojamos būtent darbų, numatytų gyventojų patvirtintame ilgalaikiame plane vykdymui. Gyventojams yra žinoma, koks ilgalaikis planas patvirtintas jų name, kokie yra suplanuoti atlikti darbai, preliminarūs darbų atlikimo terminai, laikotarpiai. Kilus papildomų klausimų, gyventojai visuomet gali kreiptis į UAB „Paskirtis“ administraciją arba į jų namą prižiūrintį įmonės darbuotoją“, – sako bendrovės direktorė R. Skurkienė.