
Naujausios
Šiuo metu šalyje atnaujinama dar 430 daugiabučių namų, o arti 1000 daugiabučių atnaujinimo projektų, turinčių gyventojų pritarimą, bus pradėti įgyvendinti artimiausiu metu. Iš viso nuo 2013 m., kai į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių arba 70 tūkst. butų.
Sparčiau atsinaujina regionai
Vertinant 2019 metų rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog renovacijos procesai aktyviau vyko mažesnėse šalies savivaldybėse. Praėjusiais metais Zarasų raj. savivaldybėje atnaujinta 17 daugiabučių, Biržuose – 12, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėse – po 11 daugiabučių. Rezultatus palyginus su didžiausiais šalies miestais, turinčiais didžiausią daugiabučių renovacijos poreikį, procesai čia vyko kiek lėčiau – Kaune atnaujinta 19 daugiabučių, Vilniuje – 15 , Klaipėdoje – 8.
"Išties džiugu, jog atskirose šalies savivaldybėse, kaip, pavyzdžiui, Zarasų, per praėjusius metus buvo atnaujinta apie 10 proc. visų energiškai neefektyvių miesto daugiabučių. Tuo tarpu didžiosioms savivaldybėms reikėtų stipriai pasitempti," – pastebi Valius Serbenta, Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius.
Renovacijos poreikis auga
V. Serbenta akcentuoja, kad Lietuvoje daugėjant renovuotų daugiabučių, kasmet vis daugiau gyventojų išreiškia norą atnaujinti ir savo būstą.
Anot jo, daugiau nei perpus sumažėjusios sąskaitos už šildymą yra viena esminių priežasčių, skatinančių gyventojus teikti paraiškas renovuoti daugiabutį. Priklausomai nuo investicijų į namo modernizavimą, renovuotas daugiabutis vidutiniškai sutaupo 50–60 proc. pastato šildymui naudojamos energijos.
"Kasmet sulaukiame vis daugiau paraiškų renovuoti daugiabutį, gyventojų susidomėjimą demonstruoja ir visuomenės nuomonės tyrimų rezultatai – 2019 m. pabaigoje "Spinter tyrimų" atlikta apklausa parodė, jog net 77 proc. Lietuvos gyventojų, gyvenančių daugiabučiuose, pastatytuose iki 1993 m., norėtų atnaujinti savo daugiabutį", – pastebi V. Serbenta,
BETA direktorius pastebi, kad renovacijos mastai Lietuvoje leidžia kalbėti ne tik apie pagerėjusią daugiabučių namų butų savininkų gyventojų kokybę ir sumažėjusias sąskaitas už šildymą, bet ir apie didžiulį poveikį aplinkai bei tvaresnį energijos vartojimą miestuose.
Užs. Nr. 441481