Daugiabučių kiemuose – vėl kultūros „Kiemai“

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Renginys „Kiemai“ 2019 metais susilaukė Šiaulių miesto savivaldybės premijos už geriausią kultūrinės edukacijos projektą.
Kaip ir pernai, liepos ir rugpjūčio mėnesiais Šiaulių miesto daugiabučių kiemuose vyks Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamas kultūrinių renginių ciklas „Kiemai“.

Renginio idėja kilo iš Rimanto Kmitos parašyto popromano „Pietinia kronikas“, kuriame pasakojama apie Šiaulių kiemuose virusį gyvenimą.

Dabar į kiemą išeinama ir su kaimynais bendraujama vis mažiau, todėl renginio „Kiemai“ užduotis – tokią tradiciją grąžinti bent keliems vasaros vakarams.

Pasak P. Višinskio bibliotekos kultūrinių renginių organizatorės Robertos Stonkutės, „Kiemai“ sumanyti, siekiant pakeisti žmonių nuomonę, kurie apie biblioteką galvoja tik kaip apie vietą, kurioje galima paskaityti ar pasiimti knygas.

Visi ciklo renginiai vyks neįprastoje vietoje – daugiabučių kiemuose, kurie vienam vakarui taps kultūrine erdve. Ten susitiks skaitymu besidominantys, knygas rašantys žmonės, taip pat aktoriai, keliautojai, humoristai ir kiti visoje Lietuvoje žinomi žmonės. Jie dalysis gyvenimo patirtimi, istorijomis ir idėjomis.

Anot organizatorės, šiais metais organizuojant „Kiemus“ susidurta su dviem sunkumais. Pirmas – pasikviesti renginio dalyvius, nes po karantino daugelis vis dar vengia masinių renginių. Antras – rasti tinkamus kiemus, kuriuose tilptų visi norintys dalyvauti ir tarp jų būtų išlaikytas reikiamas atstumas.

Pernai šis netradicinis projektas susilaukė didelio šiauliečių susidomėjimo ir net buvo apdovanotas Šiaulių miesto savivaldybės premija už geriausią kultūrinės edukacijos projektą.

Bibliotekos informacijos specialistas Tomas Pauliuščenka tikisi, jog projektas toliau sėkmingai plėsis, dar labiau sujungs bendruomenę ir padės jai prisiminti pamirštą Šiaulių miesto kiemų kultūrą.