Dar viena koronaviruso banga – Šiauliuose

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje jau skaičiuojama 14 koronaviruso atvejų. Iš viso Šiaulių apskrityje aktyvių COVID-19 atvejų yra 231. Iš jų Šiaulių mieste – 111, Radviliškio rajone – 73, Šiaulių rajone – 21, Kelmės rajone – 11, Akmenės rajone – 9, Pakruojo rajone – 5, taip pat atsirado vienas sergantysis Joniškio rajone.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša, kad per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 – Kauno, 22 – Šiaulių, 14 – Vilniaus, 3 – Panevėžio, 2 – Marijampolės ir vienas Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose, trys įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos ir Vokietijos atvykusiems asmenims. Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų. Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

50 atvejų patvirtinta židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų. Ligoninėje dirba NVSC specialistai.

Aštuoni koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejami 74 atvejai.

Penki COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

Kazio Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų. Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje, šokių studijos „City Dance“ židinyje, patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.