Dalis mokyklų nesurenka pirmokų

Dalis mokyklų nesurenka pirmokų

Dalis mokyklų nesurenka pirmokų 

Šiaulių miesto mokyklų pirmųjų klasių komplektavimo planas eina šuniui ant uodegos. Tėvai sėkmingai apeina teritorinį klasių komplektavimo principą. Dėl to net aštuonios mokyklos nebesurenka nė dviejų pirmųjų klasių.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Skaičiavo viena, išėjo kita

Vakar Šiaulių miesto trišalėje taryboje Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pareikalavo atsakymo, kodėl Savivaldybė nebesilaiko nuostatos griežtai komplektuoti klases pagal teritorinį principą. Pradinių klasių mokytojams gresia nedarbas, o mažėjančioms mokykloms — nunykimas.

Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimas Marcinkus tik konstatavo, jog tėvai sugebėjo apeiti nustatytą tvarką. Apie 100 būsimų pirmokų „nuėjo ne į tas mokyklas“.

„Objektyviai ar ne, bet dalis tėvų pakeitė savo gyvenamąją vietą, — sakė R. Marcinkus. — Turėjome su tuo sutikti.“

22 mokyklos šiemet turi pasidalyti per 900 pirmokų. Švietimo skyrius buvo nustatęs kiekvienai mokyklai pirmųjų klasių kvotas. Tik „Juventos“, Vinco Kudirkos, Medelyno pagrindinėms mokykloms ir Lieporių pradinei buvo leista rinkti po tris klases. Visoms likusioms — po dvi.

Tačiau šiuo metu nė dviejų pirmųjų klasių nesurenka aštuonios mokyklos — Aukštabalio vidurinė ir pradinė, Vijolių vidurinė, Gytarių, Dubijos, Vinco Kudirkos, Medelyno ir Ragainės pagrindinės.

Tuo tarpu keturioms mokykloms — Dainų vidurinei, Jovaro, Romuvos pagrindinėms jau leista komplektuoti tris pirmąsias klases, o „Juventos“ — keturias.

„Juventos“ mokykla būsimų pirmokų tėvų prašymų jau turi 89 (iš jų 63 iš savo teritorijos), Dainų — 67 ( 60), Jovaro — 76 (52), Romuvos — 68 (58). Aukštabalio pradinė, pavyzdžiui, — vos 22, Aukštabalio vidurinė — 24.

Jovaro ir „Juventos“ mokykloms, kurios turi papildomo ugdymo programas, leista pagal jas komplektuoti po vieną pirmąją klasę iš viso miesto vaikų.

Kas ką žlugdo?

„Tėvai sužlugdė mokyklų tinklo optimizavimo planą — pusantrų metų darbo nuėjo veltui“, — teigė Rasa Jasmontienė, Šiaulių miesto švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė, vadovaujanti ir miesto Trišalei tarybai.

„Ne Švietimo skyrius ir ne optimizavimo planas veda vaikus į mokyklą, o tėvai, — atrėmė R. Marcinkus. — Klausiau mažėjančių mokyklų vadovų, ką jie padarė, kad vaikai ateitų į jų mokyklas, — atsakymo neišgirdau.“

„Ar nereikėjo į tinklo plano svarstymus įtraukti ir tėvų? Reikia tyrimo, kodėl vienos mokyklos yra patrauklios, kitos — ne“, — skambėjo nuomonės.

Anot vienos posėdžio dalyvės, ne vien tėvai yra „kalti“: “Dubijos mokykla — taip pat centro mokykla, bet “n“ metų neremontuota.“

R. Jasmontienės teigimu, problemų greitai kils ir dėl būsimų penktokų, kuriuos turės dalytis pagrindinės mokyklos.

Aštuonios mokyklos vien šiemet atleis pradinių klasių mokytojus. Kaip iš viso išsilaikys mokyklos, nebesurenkančiosios moksleivių?

Švietimo skyrius jau aiškina mokyklų vadovams, jog labiau apsimoka komplektuoti vieną didesnę klasę, atitinkančią mokinio krepšelio metodiką, nei dvi nepilnas klases. Tokiu atveju, mokykloms pačioms teks sukti galvas dėl lėšų stygiaus, mokytojams eiti nemokamų atostogų.

IŠVADA: „Mokyklų mieste yra per daug“, — sako Rimas Marcinkus, Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotojas, žvelgdamas į būsimų pirmokų skaičius.

 

POPULIARUMAS: „Juventos“ pagrindinė pritraukia daugiausia būsimų pirmokų — 89 ir komplektuos net keturias pirmąsias klases.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.