Aš dainuoju paprastai...

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas apie STT pareikštus įtarimus ir Europos prokuroro vadovaujamą tyrimą pakomentavo spaudos konferencijoje: „Vėjų vėjų vėjų vėjai“.
Viešoje erdvėje pasisakantys verslininkai, politikai, kiti žymūs veikėjai kartais leidžia sau smagiai pašmaikštauti ar tiesiog nepasirenka tinkamų žodžių savo minčiai išreikšti. Pateikiame keletą šiais metais užfiksuotų vaizdingų pasisakymų.

Prostitucija, alkoholiu ir narkotikais NMF neužsiima

1

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, įmonių grupės Neaustinių medžiagų fabriko vadovas Stanislovas Grušas, apsilankęs Šiaulių rajono tarybos posėdyje, sulaukė politikų klausimų. Verslininko paklausė, kuo užsiima jo vadovaujama įmonių grupė.

„Šį bei tą gaminame. Esame gamybinė įmonė, valdome daug turto. Gaminame neaustinių medžiagų antklodes ir pagalves, sofas, lovas, čiužinius, šviestuvus, elektros prietaisus, pašto dėžutes, stalus,dirbame su plastiku, metalu, greit pasirodys elektros pakrovimo stotelės...“

Pasigirsta „politinis“ klausimas: „Ko nedarote?“

„Prostitucija, alkoholis, narkotikai – čia ne mūsų...“ – šyptelėjo S. Grušas.

 

Kaltas, nes neapsaugojo mero nuo jo paties

1

Šiaulių savivaldybėje sukurtos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Jonas Bartkus sulaukė kolegos Gedimino Beržinio-Beržinsko priekaištų, kad komisija nežino savo darbo ribų.

„Aš turėjau kolegą, kuris sakydavo: „Aš gerbiu auditą, nes jis mane saugo nuo kalėjimo. Aš prisiimu sau kaltę, kad mes mero neapsaugojom nuo to, kad jam yra pareikšti įtarimai. Dėl to jaučiuosi kaltas“, – prisipažino politikas, apeliuodamas į STT Šiaulių merui A. Visockui pareikštus įtarimus baudžiamojoje byloje dėl stambaus viešojo pirkimo.

Ir čia pat pridūrė: „Gediminai, manau, kad pats turėtum jausti kaltę dvigubai daugiau už mane, nes dalyvauji ir valdančiosios daugumos posėdžiuose, ir kituose. Manote, kad kažkas yra šventas ir negali nieko blogo padaryti. Kad jis žino, ką daro.“

 

Pažadas ar apgavystė?

1

Viešoje politinėje diskusijoje Tarybos narys Martynas Šiurkus nepamatuotus mero pažadus rinkėjams prilygino nepadovanotiems briliantams žmonai.

„Fantazuoji, kad mes padarysime futbolo maniežą, ledo areną, koncertų salę už 20 milijonų ir paskui sakai, kad kalta Vyriausybė, nes nedavė lėšų, nors aš, gerbiami rinkėjai, labai norėjau padaryti. Tai nėra pažadas, čia paprasčiausia apgavystė. Čia tas pats, kad pažadėtum žmonai padovanoti briliantinį vėrinį, bet paskui sakai: „Atsiprašau, nepadovanojau, nes „Teleloto“ nelaimėjau“, – sakė M. Šiurkus.

 

Padvelkė įtartini vėjai

1

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas apie STT pareikštus įtarimus ir Europos prokuroro vadovaujamą tyrimą pakomentavo spaudos konferencijoje.

„Vėjų vėjų vėjų vėjai“, – konkrečiai ir vaizdingai, tik negalėjo paaiškinti, iš kurios pusės jie padvelkė.

Europos prokurorą supainiojo su Kalėdų Seneliu

Meras A. Visockas supainiojo Europos prokurorą su Kalėdų Seneliu. Jis viešai Europos prokurorui paskelbė du prašymus.

„O jeigu taip Kalėdoms? Nuimti tuos įtarimus? Juk Jūs puikiai žinote, kad tiek aš, tiek direktorius dirbame viešojo intereso pusei“, – vylėsi meras.

Egzistenciniai klausimai

Po šv. Kalėdų Šiaulių merui Artūrui Visockui kilo egzistencinių klausimų.

„Tikiu mokslu ir tik mokslu. Yra net politikos mokslai. Mokslas remiasi empirika ir galimybe vienaip ar kitaip išmatuoti. Mokslas paneigia savo paties atradimus, nes rado naujus. Ok. Mokslas yra viskas!

O ką mokslas pasisakytų apie Viltį? Jos empiriškai lyg ir nėra? O ji (Viltis) tokia stipri. Ir visi sakome, jog yra. Ar nėra? O prasmė? Kaip moksliškai reikia išmatuoti prasmę?“ – pridėjo klaustukų savo feisbuko įraše meras.

Nuotolinis darbas

Pasiskelbęs, kad dirba nuotoliniu būdu, Šiaulių meras Artūras Visockas buvo užfiksuotas darbo metu po miestą išvedžiojantis šunelį.

„Va, tau ir nuotolinis darbas“, – beviltiškai pastebėjo meras, pridūręs, kad su šuneliu vaikštinėjo pietų pertraukos metu, nors ji mero darbotvarkėje buvo įrašyta pora valandų anksčiau, nei jo skirtas laikas šuniukui.

 

Politinis šūvis

1

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis taip pat figūruoja baudžiamojoje byloje, kurioje įtarimai pareikšti Šiaulių merui. A. Bartulis sakė nežinąs, koks jo statusas šioje byloje.

„Čia aš gal buvau pridėtas prie to paties politinio šūvio“, – pareiškė direktorius.