Dainų parke pjaunami medžiai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kai kuriems šiauliečiams kelia nerimą Dainų parke kertami sveiki medžiai.
Šiaulių Dainų parke savivaldybė jau nutiesė vieną pėsčiųjų taką. Antrajame etape planuojama įrengti visą pėsčiųjų takų tinklą. Šiems darbams atlikti trukdantys medžiai pjaunami. Tai piktina kai kuriuos miesto gyventojus.

 

Skubotai pjaunami sveiki medžiai

Šiaulių miesto gyventoja V. M. į redakciją kreipėsi sunerimusi dėl Dainų parke pjaunamų medžių. Ji pastebėjo, kad pjaunami sveiki, pakankamai jauni medžiai, o ką tik nupjautų kelmų apie 60. Nepagailėta net ąžuolų. Kamienai greitai nugenėjami ir skubiai išvežami, pasiekiamos tik šakos. Moteris pastebėjo, kad darbai atliekami labai skubant, netgi ne darbo metu.

Darbai atliekami pagal projektą

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Egidijus Liaudanskas informavo, kad šių metų kovo 2 dieną pradėtas įgyvendinti Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių takų išplėtimo projekto II etapas, perduota statybvietė rangovui, kuris jau praėjo darbus.

Šiame etape dainų parke suplanuota nupjauti 52 medžius. Specialistas aiškino, kad takai projektuoti siekiant maksimaliai išsaugoti esamus medžius. Atsodinti nupjautų medžių kiekį neplanuojama.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu patvirtintoje medžių kirtimo tvarkoje numatyta, kad draudžiama medžius kirsti ir genėti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu – nuo kovo 15 iki rugpjūčio 1 dienos. Greičiausiai dėl to medžių kirtimo darbai atlikti skubant.

Pagal rangos darbų sutartį nupjautą medieną išsiveža rangovas. Dainų parko pėsčiųjų ir dviračių takų išplėtimo projekto II-IV etapo darbus už beveik 700 tūkstančių eurų atlieka Šiaulių UAB „Limega“. Darbų pabaiga numatyta 2023 metų spalį.

Specialistas pastebėjo, kad projekto viešasis susirinkimas vyko 2020 metų liepos 16 dieną, kurio metu buvo pristatyti projektiniai pasiūlymai. Viešojo svarstymo metu klausimų dėl projekte numatytų pjauti medžių, nebuvo.