Dainų parkas virsta tikru parku

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Dainų parkas
Dainų parku pavadinta žalioji teritorija pietinėje Šiaulių miesto dalyje ilgus metus niekuo nepriminė tikro parko. Tankiai suaugę medžiai, sužėlę įvairiausio dydžio krūmynai, aukštoje žolėje įaugusios vėjo nulaužytos šakos labiau priminė apleistą mišką. Nors vadinamasis parkas yra tankiai gyvenamų rajonų pašonėje, nedaugelis šiauliečių išdrįsdavo jame pasivaikščioti. Teritorijoje gerai jautėsi tik benamiai ir nuotykių ieškantys paaugliai. Per pastaruosius metus įvyko labai daug pokyčių. Dainų parkas tampa poilsio ir laisvalaikio erdve, jį iš naujo atranda vis daugiau šiauliečių.

Dainų parko atgimimas prasidėjo prieš metus. Pradėjus ruoštis 782-ojo Šiaulių miesto gimtadienio šventei, prie Šiaulių arenos buvo sutvarkytos ir aikštės prieigos – pjauta žolė, valyti krūmokšniai. Išvalytų teritorijų nuspręsta nebeužleisti. Buvo vis labiau didinami pjaunamos žolės plotai, tęsiamas savaiminių krūmų kirtimas. Miesto vadovai inicijavo naujų parko takų įrengimą. 2018 metų rudenį rangovai pradėjo pirmos atkarpos įrengimo darbus, per trumpą laiką nutiestas 720 m ilgio pėsčiųjų ir dviračių takas sujungė Šiaulių areną ir teniso kortus. Šį pavasarį užbaigti aplinkos sutvarkymo darbai – įrengtos poilsio aikštelės su suoliukais, šiukšliadėžėmis ir dviračių stovais, prie tako atsėta žolė. Pavasarinių talkų metu surinkus šakas ir sutvarkius šiukšlynus, nuo tako atsivėrė dar nematytos žaliosios erdvės. Parkas darosi vis panašesnis į tikrą miesto parką. Teritorijų priežiūra besirūpinanti Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vyr. specialistė Lilija Vaičeliūnienė sako, kad atsigaunantį parką miestiečiai atranda iš naujo.

"Nustebino, kad net ankstyvą rytą čia gali sutikti nemažai šiauliečių. Vaikšto su vaikais, augintiniais, bėgioja, važiuoja dviračiais, rieda paspirtukais. Žodžiu, verda gyvenimas. Vėliau senjorai ant suoliukų prisėda paskaityti, pakalbėti, su šiaurietiško ėjimo lazdomis praeina“, pasakoja L. Vaičeliūnienė.

Šiais metais Savivaldybė dar padidino parke pjaunamos žolės plotus. Prieš keletą dienų nušienauta didžiulė parko prieigų teritorija nuo Tilžės gatvėje esančių daugiabučių namų pusės. Specialistai apskaičiavo, kad iš viso žolė pjaunama net apie 32 hektarų teritorijoje!

Dainų parke auga įvairiausių žolinių augalų, didžiosios dalies jų žmonės tiesiog nepažįsta. Ir šią savaitę viena šiaulietė viešai paskelbė parke užtikusi pavojingą augalą – Sosnovskio barštį. Skandalą dar labiau įpūtė vietos žiniasklaidos priemonės. Pagal augalo lapus iš karto matėme, kad tai ne ta pavojingoji rūšis, tačiau dėl visa ko kreipėmės į botanikus. Ir jie patvirtino, kad tai – maistinėmis ir vaistinėmis savybėmis pasižymintis sibirinis barštis. Nuogąstauta buvo tikrai be reikalo“, teigia Lilija Vaičeliūnienė.

Vis šviesėjančiame ir gražėjančiame parke pradeda atsirasti ir dekoratyvinių augalų, ateityje numatoma įrengti daugiamečių gėlynų, pasodinti daugiau dekoratyvinių krūmų. Sutvarkius erdves, planuojama Dainų parke pabandyti apgyvendinti ir sakuras. O šį pavasarį į sutvarkytą teritoriją priešais BMX dviračių trasą buvo perkeltos keturios didelės liepaitės. Taip išsaugoti šiuo metu įrengiamos Lyros–Gardino gatvių žiedinės sankryžos vietoje augę medeliai. Tokių didelių medžių perkėlimas yra nemažas iššūkis, liepaites specialistai dabar ypač „lepina“: papildomai įtvirtino nuo vėjo, gausiai laisto, tręšia.

Kalbėdamas apie Dainų parko gaivinimą, laikausi griežtos pozicijos – jis turi būti sutvarkytas taip, kad patiktų šiauliečiams, kad jame turi būti gera sportuoti, pramogauti, ilsėtis. Dėkoju visiems žmonėms, kurie dalyvavo talkose tvarkant šią teritoriją, visų pagalbos prašysime ir kitą pavasarį. Esame suplanavę ir toliau plėsti parko takų infrastruktūrą. Šiemet turėtų būti atlikti projektavimo darbai, o kitais metais lauksime naujų takų“, – teigia Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Užs. Nr. 424372

 

Komentarai

kike    Ket, 2019-07-04 / 06:48
Ooo, laikas imti į rankas benzopjūklus. Be reikalo čia džiaugiatės.