D. Kreivys: Lietuva yra 100 proc. saugi nuo Rusijos sprendimų nebetiekti dujų

ELTA nuotr.
Energetikos ministras Dainius Kreivys.

 

Energetikos ministras Dainius Kreivys tikina, kad Lietuva gali visiškai apsirūpinti gamtinėmis dujomis, jei šalyje nutrūktų rusiškų dujų tiekimas. Jo teigimu, energetinį šalies saugumą užtikrina suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas.

„Lietuva yra 100 proc. saugi. Mūsų terminalo pajėgumų užtenka Lietuvai ir dar šiek tiek kitoms šalims, jeigu naudojamas tik terminalas. Bet labai nedaug“, – Vyriausybėje ketvirtadienį žurnalistams sakė D. Kreivys.

„Dar kartą galime įsitikinti, koks teisingas buvo sprendimas turėti Lietuvai SGD terminalą. Per jį gauname iki 70 proc. mūsų suvartojamų dujų“, – kalbėjo ministras, taip pat pažymėjęs, kad jau yra visiškai sustabdytas bet koks rusiškų dujų importas, į terminalą neplaukia ir maži kroviniai.

Ministras dar akcentavo, kad Lietuva galėtų jau šiandien atsisakyti rusiškų dujų tiekimo dujotiekiais, vis tik toks sprendimas, D. Kreivio teigimu, „pakenktų kitų Baltijos šalių energetiniam saugumui“.

„Todėl privalome į tai atsižvelgti“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad ketvirtadienį vyksta aštuntoji Rusijos karinės invazijos į Ukrainą diena. Reaguodamos į Kremliaus agresiją prieš kaimyninę valstybę, Vakarų valstybės paskelbė Maskvai griežtas ekonomines sankcijas, tačiau rusiškų dujų srautai į Europą išlieka aukšti. Rusija Europos Sąjungai tiekia apie 40 proc. visų Bendrijoje suvartojamų dujų, tad neatmetama, jog, karui tęsiantis, rusiškų dujų tiekimas Europai gali nutrūkti.