D. Griškevičius atsisveikino su Taryba

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Penkerius metus miesto valdžioje dirbusio vicemero Domo Griškevičiaus karjeroje ne kartą buvo ir atstatydinimų, ir teismų.

Šiaulių miesto tarybos posėdyje su Tarybos nariais atsisveikino ir už bendrą darbą dėkojo vicemeras Domas Griškevičius, išrinktas naujos kadencijos Seimo nariu. Jis dėkojo „ir bendraminčiams, ir ne tik bendraminčiams“.

„Buvo puikus laikas įvairiausiomis prasmėmis. Buvo malonu dirbti, net ir tais atvejais, kai aštriau pasiginčydavome, turėdavome kitas nuomones“, – kalbėjo D. Griškevičius, pabrėžęs, kad darbas buvo įdomus.

Priminsime, kad D. Griškevičiaus darbas Savivaldybėje nebuvo labai paprastas, jam nuolat tekdavo „įveikti“ bandymus jį atleisti iš pareigų. Į miesto Tarybą D. Griškevičius buvo išrinktas 2015 metais su socialdemokratų sąrašu, o prieš tai Savivaldybėje dirbo socialdemokrato mero Justino Sartausko Tarybos ir mero sekretoriato vadovu.

Po 2015 metų savivaldos rinkimų Šiaulių socialdemokratai nusprendė Taryboje trauktis į opoziciją. Šiam žingsniui nepakluso D. Griškevičius, palaikęs išrinkto mero Artūro Visocko komandą. Jis tapo 16-tu balsu, leidusiu merui suformuoti trapią daugumą.

Socialdemokratams reikalaujant vicemeras buvo parašęs atsistatydinimo prašymą Tarybai, tačiau ji balsavo prieš jaunojo mero pavaduotojo atleidimą. D. Griškevičius pareigas išsaugojo. Tačiau trintis su partijos skyriaus vadovybe lėmė, kad maždaug po metų politikas kartu su būriu jaunų bendraminčių paliko socdemus ir įkūrė savarankišką visuomeninį judėjimą.

2016 metų pabaigoje trapi dauguma miesto valdžioje subyrėjo ir Taryba atstatydino iš vicemero pareigų D. Griškevičių ir tuometinį Administracijos direktorių Eduardą Bivainį. D. Griškevičius kreipėsi į teismą ir, pasirašęs taikos sutartį su teisme Savivaldybę atstovavusiu meru A. Visocku, po poros mėnesių į pareigas buvo grąžintas, priteisiant jam iš miesto biudžeto ir kompensacijas.

Tačiau tai ramaus gyvenimo D. Griškevičiui negarantavo. Lygiai po dviejų metų Taryba jį iš pareigų atleido antrą kartą. Ir vėl kartu su Administracijos direktoriumi, tik šį kartą – Antanu Bartuliu. A. Bartulis tapo mero patarėju. D. Griškevičius dėl atleidimo ir vėl kreipėsi į teismą, tačiau teismas jo skundą atmetė.

Į vicemero pareigas politikas grįžo tik po 2019 metų pavasarį vykusių savivaldos rinkimų, į kuriuos ėjo jau kartu su A. Visocko sąrašu „Dirbame miestui“. Šį kartą mero suburta valdančioji dauguma buvo tvari ir vicemero nebevartė, tačiau jis pats neužsibuvo miesto valdžioje. Antrąjį rinkimų turą laimėjęs prieš Valerijų Simulik, D. Griškevičius išvyksta dirbti į Lietuvos Seimą.