COVID-19 Šiauliuose persimetė į mokyklas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė (kairėje) ir Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė kalbėjo apie COVID-19 židinio suvaldymą.
COVID-19 židinys Šiauliuose plečiasi, jau palietė ir dvi Šiaulių miesto mokyklas.

Su „Interscalit“ siejama 13 atvejų

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė spaudos konferencijoje informavo, kad vakar dienos duomenimis su pagalves ir antklodes siuvančia įmone „Interscalit“ jau siejama 13 COVID-19 atvejų. Serga vienos gamybinės pamainos 8 darbuotojai ir 5 jų šeimų nariai. Visa 74 gamybinė darbuotojų pamaina bus saviizoliacijoje iki rugsėjo 18 dienos.

„Su įmone glaudžiai bendradarbiauja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, renka informaciją apie galimus kontaktus, situacija yra valdoma, naudojamos priemonės situacijos valdymui, židinio ribos yra aiškios kol kas. Įtampos sukėlė faktas, kad vienoje šeimoje susirgo du vaikai, lankantys bendrojo lavinimo mokyklas“, – sakė V. Palčiauskienė.

Kol kas įmonė gamybos visai nenutraukė, tačiau vakar po pietų į ją atvykusi mobili brigada ėmė tyrimus ir kitos pamainos per 50 darbuotojų.

Anot skyriaus vedėjos, nuo antradienio įmonė gamybą stabdo, kol nebus gauti tyrimų atsakymai. Nors antroji pamaina neturi kontaktų su pirmąja ir yra įvardyta kaip mažos rizikos zona, tačiau darbuotojams yra neramu, todėl tyrimai bus atliekami visiems.

V. Palčiauskienė aiškino, kad susirgę įmonės darbuotojai gydosi namuose, nes ligos forma yra arba lengva, arba besimptomė.

Pirmajam „Interscalit“ darbuotojui COVID-19 buvo nustatytas rugsėjo 2 dieną. Epidemiologams nepavyksta nustatyti, kur šis asmuo užsikrėtė.

Sveikatos skyriaus vedėja paskelbė, kad šiuo metu Šiaulių apskrityje COVID-19 serga 24 asmenys, iš jų – 18 šiauliečių. Be minėto židinio dar yra keli įvežtiniai atvejai, vienas siejamas su židiniu festivalyje „PravalFestas 2020“.

Respublikinė Šiaulių ligoninė informavo, kad gydo tris COVID-19 ligonius, visi jie ne iš Šiaulių. Reanimuojamų ligonių su šia diagnoze nėra.

Saviizoliacijoje dvi klasės ir jų auklėtojos

Šiaulių savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė pranešė, kad COVID-19 serga du vienos šeimos vaikai. Vienas jų mokosi Dainų progimnazijos septintoje klasėje, kita – „Romuvos“ gimnazijos abiturientė. Abi klasės, kurias lankė šie vaikai, šiuo metu dirba nuotoliniu būdu.

„Romuvos“ gimnazijoje taip ir buvo suplanuota, kad abiturientai mokysis nuotoliniu būdu, todėl serganti moksleivė su bendraklasiais kontaktavo tik rugsėjo 1-ąją, lauke.

Dainų progimnazijoje sergantis vaikas lankėsi rugsėjo 1–2 dienomis. Jau nuo penktadienio šioje klasėje taip pat organizuotas nuotolinis ugdymas.

Sveikatos skyriaus vedėja V. Palčiauskienė pabrėžė, kad abiem atvejais su sergančiais vaikais nustatyta po 27 kontaktinius asmenis. Abi klasės ir jų auklėtojos iki rugsėjo 16 dienos yra saviizoliacijoje. Jai pasibaigus, vaikams bus atliekami tyrimai.

A. Lesauskienė pastebėjo, kad mokyklos darbą organizuoja taip, kad vaikų klasės nesimaišytų tarpusavyje.

„Tai yra signalas yra ir likusioms švietimo įstaigoms, kad reikia labai rimtai atsižvelgti į tas rekomendacijas. Matome, kad bus lengviau situaciją suvaldyti, jei vaikai nesusitiks, nesimaišys srautuose, įeisi ir išeis pro skirtingus įėjimus“, – priminė departamento direktorė.