COVID-19 išguldė pasiskiepijusius Pakruojo savivaldybės darbuotojus, meras – ligoninėje

Redakcijos archyvo nuotr.
Pak­ruo­jo ra­jo­no me­ras Sau­lius Mar­gis.
Kasdien visuomenei skelbiama, esą ligonines baigia užgrūsti neskiepyti koronavirusu susirgę pacientai, pasirodo, kad tarp sergančių gali būti ir nemažai visiškai paskiepytų žmonių. Vienas tokių pavyzdžių – Pakruojo rajono savivaldybė. Didelė dalis net ir paskiepytų darbuotojų bei administracijos neišvengė koronaviruso, o meras Saulius Margis šiuo metu guli Šiaulių ligoninėje.

COVID-19 smogė Pakruojo rajono savivaldybei. Šaltinių duomenimis, po spalio 8 d. išvykos į Zarasus, kur buvo minima Savivaldos diena, koronavirusas išguldė didelę dalį administracijos, o meras Saulius Margis iki šiol gydomas ligoninėje.

Šaltinių duomenimis, į renginį vyko du autobusai. Susirgo beveik visi vienu autobusu, kuriame buvo ir meras, į renginį vykę savivaldybės atstovai. Tarp sergančiųjų yra ir savivaldybės administracijos direktorė Ilona Gelažnikienė, taip pat ir dalis rajono seniūnų bei seniūnijų atstovų iš Guostagalio, Pakruojo, Linkuvos, Lygumų, Klovainių, Rozalimo seniūnijų.

Šaltinio teigimu, tarp sergančiųjų didžioji dauguma yra visiškai paskiepyti. „Pikčiausia, kad meras su administracijos direktorė labai reklamavo skiepus, esą vieni pirmųjų skiepijasi, kad gyventojai skiepų nebijotų. O dabar štai kokia situacija... Paprastus žmones nuolat pasiekia informacija apie sergančius skiepytus žmones, tačiau viešai skelbiama visai kas kita“, – sakė šaltinis.

„Vakaro žinioms“ susisiekus su meru S.Margiu telefonu, šis patvirtino, kad šiuo metu guli Šiaulių ligoninėje dėl jam nustatyto koronaviruso. „Taip, dėl koronaviruso. Gal ir tiesa (kad serga daug savivaldybės darbuotojų – aut. past.), jau savaitę nebuvau, tai nežinau. Blogai jaučiuosi, jeigu galite, netrukdykite“, – sakė meras, patvirtinęs, kad yra paskiepytas.

Susisiekus su savivaldybės administracijos direktore I.Gelažnikiene, ši patvirtino, kad ir jai buvo nustatytas koronavirusas. „Yra sergančių žmonių, tačiau galiu pasidžiaugti, kad po ligos ir saviizoliacijos jau grįžtame. Aš taip pat buvau saviizoliacijoje, sirgau, man buvo nustatytas COVID-19. Simptomai buvo kaip slogos, dabar jaučiuosi gerai“, – sakė I.Gelažnikienė.

Direktorė patvirtino, kad yra pasiskiepijusi. Jos duomenimis, daugiau kaip 90 proc. savivaldybės darbuotojų yra pasiskiepiję nuo koronaviruso: „Yra keli nepasiskiepiję, bet kaip privaloma, jie nuolat testuojasi. Griežtai tai kontroliuojame. Yra atsakingi gydytojai, yra sąrašai, pagal kuriuos stebima, kad visi testuotųsi. Tad esame pasiskiepiję, tačiau, matyt, visiškai nuo susirgimo tai neapsaugo. Nors manau, kad simptomai yra lengvesni.“

Paklausta, ar priežastis virusui išplisti galėjo būti kelionė į Zarasus, administracijos direktorė sakė nežinanti, kur galėjo užsikrėsti. „Kas gali nustatyti, ar tai yra priežastis. Po išvykos buvo savaitgalis. Kai kurie susirgo po jo ar po savaitės. Niekas negali patvirtinti, kad tai buvo visų susirgimų priežastis. Kontaktų yra įvairių: renginiuose, susitikimuose. Rajone serga nemažai žmonių iš įvairių įstaigų.

Todėl norėčiau paprašyti žmonių kuo labiau saugotis, dėvėti apsaugos priemones tiek renginiuose, tiek prekybos vietose bei darbe. O susirgus stengtis vykdyti gydytojo rekomendacijas. Linkiu, kad visi būtume sveiki ir brangintume vieni kitus“, – sakė Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorė I.Gelažnikienė.