Centrinis parkas virto vaikystės šventės teritorija

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Rasa ir Dainius Jagminai į mažųjų šiauliečių pagerbimo renginį atvyko su prieš pusmetį gimusiais trimis sūnumis.
Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Šiaulių miesto Centrinis parkas nusidažė ryškiai geltona spalva. Į geltonais balionais išpuoštą parką rinkosi šeimos su vežimėliais, kuriuose – jų mažyliai, gimę nuo praėjusių metų gegužės 1 dienos iki šių metų tos pačios dienos. Tai patys svarbiausi tradicinės kasmetinės šventės „Aš – mažasis šiaulietis“ dalyviai.

 

Mažiesiems šiauliečiams – pažymėjimai, puodeliai

Šįmet tradicinė mažųjų šiauliečių pagerbimo šventė ir vėl persikėlė į naują erdvę – Centrinį parką. Į jį atkeliavo šventinė eisena. Joje žygiavo pučiamųjų orkestras ir choreografijos studijos „Aušrelė“ šokėjos, bei būrelis mamų ir tėčių su mažyliais vežimėliuose.

Pagrindiniame take tėveliai pasiimdavo mažojo šiauliečio pažymėjimą ir toliau išsirikiuodavo į eilę pas merą Artūrą Visocką, kuris mamoms ar tėčiams įteikdavo suvenyrinį puodelį ir kartu pozuodavo šeimų nuotraukoms. Merui puodelius padavinėjo vicemeras Justinas Švėgžda.

Nors eilė buvo gana didelė, nei mamos, nei tėčiai dėlto nesierzino. Nusiteikę šventiškai ir bendraudami ar ramindami mažuosius laukė savo eilės susitikimui su meru. Nenorėję laukti, pasiimdavo pažymėjimus ir keliaudavo tolyn nestabtelėję prie suvenyrinių puodelių. Kadangi parke yra malonus medžių pavėsis, mažyliams neteko kepti saulėje.

Šiek tiek vaizdą sugadino pagrindiniame parko take šalia tos vietos, kur meras įteikinėjo suvenyrus įsitaisęs „Šiaulių vandenų“ automobilis su vandens cisterna. Tik šventei prasidėjus paaiškėjo, kad neveikia ten įrengtas fontanas, nes jame nėra vandens. Teko padėtį taisyti šventės metu.

Įveikę svarbiausią šventinį akcentą tėveliai su vaikais parke turėjo didelį veiklų pasirinkimą. Parko estradoje muzikos garsais kvietė Šiaulių miesto vaikų vokalinės muzikos ir jaunimo grupių šventė „Linksmasis vėjas“. Tėveliai kartu su vaikais klausėsi jaunųjų atlikėjų.

Sporto miestelyje keletas šeimų įsijungė į „ropliukų“ varžybas – bandė sudominti mažylius nuropoti tam tikrą atstumą, ir tai tikrai nebuvo paprasta. Šypseną kėlė tiek tėvelių, tiek mažųjų pastangos.

Aktyvesnės šeimos dalyvavo orientavimosi iššūkyje, bandydami įveikti parke kuo daugiau užduočių.

Moksleiviai vaikystę bandė atvaizduoti ant didelių faneros lakštų. Policininkai kartu su šuneliu Amsiumi dalino vaikams ryškiaspalvius balionus. Ir dar daug kitų atrakcijų buvo parengta mažiesiems šiauliečiams. Nors sinoptikai gąsdino lietumi, šventės metu visus džiugino saulė, skirtingai nei pernai, kai teko slėptis po skėčiais.

Į renginį užregistruota per pusę tūkstančio mažylių

Šventė „Aš – mažasis šiaulietis“ Šiauliuose vyko jau 18-tą kartą. 2005 metais, kai šventė vyko pirmą kartą, buvo užfiksuotas šalies rekordas – į vieną vietą buvo susirinkę apie 800 vaikų vežimėliuose.

Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė pasakojo, kad į renginį pakvietė apie 870 per metus gimusių vaikų. Šeimos iš anksto užsiregistravo dalyvauti renginyje 513 mažylių. Išankstinės registracijos reikėjo, nes vaikams buvo gaminami suvenyriniai vardiniai mažojo šiauliečio pažymėjimai.

Anot vedėjos, pastaruoju metu kasmet į šventę užregistruojamas panašus skaičius mažylių.

Nauja šventės erdvė šeimoms patiko

Pakalbintos mamos ir tėčiai džiaugėsi renginiu ir dėmesiu jaunoms šeimoms.

Aušra Kucharevė į šventę „Aš – mažasis šiaulietis“ atvyksta antrą kartą. Pirmoji dukra Adelė jau ūgtelėjo, tad šįkart atvežė vos dviejų mėnesių mažąją Viktoriją.

„Aš pati esu iš Alytaus ir negirdėjau, kad kituose mietuose būtų panašių švenčių. Mes esame atsikėlę į Šiaulius ir labai smagu, kad mūsų vaikai tampa mažaisiais šiauliečiais ir sulaukia tokių staigmenų“, – kalbėjo dviejų mergaičių mama.

Ji neneigė, kad stovėti kurį laiką eilėje su dviem vaikais nėra paprasta, tačiau kartu tai maloni galimybė pasivaikščioti po parką, pabendrauti su pažįstamais, nes vaikučių auginimas kiek apriboja tokius, atrodytų, paprastus dalykus. Aušra sakė kiek bijojusi dėl automobilio parkavimo, tačiau pavyko surasti jam vietą.

Šiaulietė Modesta į tokią šventę atvyko pirmą kartą kartu su savo pusantro mėnesio pirmagime Karile. Jauna mama sakė, kad pavalgiusi mažylė miegojo vežimėlyje, tad sulaukti savo eilės nebuvo sunku.

„Suprantam, kad daug žmonių, daug vaikučių, visi laukia, mandagūs, draugiški, šventiškai nusiteikę. Sutikome daug pažįstamų“, – įspūdžiais dalijosi Modesta.

Į mažųjų šiauliečių šventę atvyko ir prieš pusmetį Šiauliuose gimę trynukai. Rasa ir Dainius Jagminai mažojo šiauliečio pažymėjimus pasiėmė Kasparui, Radvilui ir Hubertui. Kadangi mažyliai nebuvo labai ramūs, šeima nelaukė eilėje pas merą, tačiau vėliau buvo pasveikinti be eilės.

Trynukų tėtis pasakojo, kad atvykti į šventę paskatino geras oras ir puiki šventės erdvė.