Buvusi mokykla parduota po 6 metų

Redakcijos archyvo nuotr.
Po 6 metų parduotas apleistas buvusios vienos naujausių miesto mokyklų pastatas.
Šiaulių miesto savivaldybei pavyko po gausybės bandymų pagaliau parduoti buvusios vienos naujausių miesto mokyklos pastatą Kviečių gatvėje 7. Buvusios Gytarių mokyklos pastatas įtrauktas į Šiaulių miesto savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą dar 2014 metų pabaigoje. 2015 metų kovą įvyko pirmasis aukcionas. Bendra pradinė nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo kaina tuo metu siekė 407 568 eurus.

2016–2018 metais šio pastato pardavimo aukcionas skelbtas 11 kartų, tačiau apgriuvęs buvusios didelės mokyklos pastatas nieko nedomino.

2019 metų kovą buvo atliktas naujas šio nekilnojamojo turto vertinimas ir aukcionas vykdomas iš naujo. Bendra nustatyta nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo kaina 700 000 eurų. Aukcionas skelbtas 12 kartų. Kaina gerokai sumenko, tačiau 12-ą kartą tarp savęs jau varžėsi net keturi aukciono dalyviai.

Šių metų balandžio 26 dieną paskelbtas aukciono laimėtojas. Tačiau nei kas aukcioną laimėjo, nei kokią veiklą gyvenamajame mikrorajone esančiame pastate laimėtojas ketina vykdyti, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis neatskleidė.

Buvusi mokykla su visu žemės sklypu parduota iš 12-to karto juridiniam asmeniui už 236 032 eurus. Tarp savęs besivaržę keturi dalyviai kainą nuo pradinės pakėlė 15 712 eurų.

Nekilnojamojo turto pirkimo – pardavimo sutartis jau pasirašyta, žemės sklypo pirkimo sutartis bus pasirašoma šią savaitę. Pirkėjas už nekilnojamąjį turtą ir žemės sklypą jau atsiskaitė.

Iš minėtos pardavimo kainos 90 771 euras sumokėtas už žemės sklypą. Pusė šios sumos pateko ne į miesto, o į valstybės biudžetą.

Vykstant aukcionams pastatas turėjo ir laikinąjį šeimininką – buvo išnuomotas. Nuomininkas iki šio mėnesio pabaigos turi išsikraustyti.

„Baigėsi labai užtrukusi epopėja. Prireikė šešerių metų, kad objektas būtų parduotas“, – apibendrino A. Bartulis.

Jis mano, kad patrauklumo šiam parduodamam objektui galėjo pridėti 2018 metais papildyti žemės naudojimo būdai, labai išplečiant galimas veiklas – vienbučių, daugiabučių namų statyba, visuomeninės, komercinės paskirties objektai. Administracijos direktorius tikisi, kad pastatas arba bus įveiklintas arba nugriautas ir ten esanti erdvė, įgyvendinus naujų šeimininkų planus, pagražės.