Bronius Rudys vadovaus Šiaulių dailininkų organizacijai

Redakcijos archyvo nuotr.
Bronius Rudys – naujasis Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas, išrinktas dvejų metų kadencijai.
Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Šiaulių skyriaus pirmininku dvejų metų kadencijai išrinktas dailininkas Bronius Rudys. Jis turi ne vieną sumanymą, kaip aktyvinti dailininkų bendruomenę. Viena iš idėjų – surengti parodą-konkursą, skirtą Gerardo Bagdonavičiaus 120-osioms gimimo metinėms.

Bronius Rudys vadovavimą LDS Šiaulių skyriui perima iš Dainiaus Trumpio ypač nelengvu menininkams metu.

„Ataskaitiniu-rinkiminiu metu pasiūlė mano kandidatūrą ir nedrįsau atsisakyti, D. Trumpis kandidatuoti atsisakė, o kodėl aš sutikau, pats nesuprantu?“ – komentavo „Šiaulių kraštui“ B. Rudys, juokaudamas, kad D.Trumpis strategiškai bandė jį „prisijaukinti“.

Jiedu buvo bendraautoriai pirmosios parodos, surengtos atidarant parodų erdvę skyriaus naujoje būstinėje Žemaitės gatvėje prieš dvejus metus.

Dailininkai už naująjį skyriaus pirmininką praeitą savaitę ėjo balsuoti į Dailės galeriją, laikydamiesi karantino taisyklių. Balsavimas buvo slaptas.

LDS Šiaulių skyriuje yra 62 nariai, pusė jų jau pensinio amžiaus. Naujasis skyriaus vadovas pabrėžia, kad skatintų ne tik miesto, bet Šiaulių apskrities dailininkų ryšius, bendradarbiavimą, parodinę veiklą.

„Šiauliuose universitetui užsidarius ir nunykus vienai iš stipriausių studijų – dailės pedagogų, dailininkų rengimui, dailininkai išsibarstė, bet yra pasklidę Šiaulių apskrityje. Nemanau, kad miestas turėtų užsidaryti ir neįsileisti Šiaulių rajono ar joniškiečių, kelmiškių dailininkų, – sako B. Rudys. – Anksčiau jie dalyvaudavo mūsų ataskaitinėse dailės parodose, manau, jog iš mūsų pusės turi būti tokia paskata. Kūrybingo žmogaus veiklos negali apspręsti esama lokacija, jis turi turėti ryšius, gauti kvietimus į parodas,informacija turi būti skleidžiama.“

B. Rudys pabrėžia, jog šiemet sukanka legendinio Šiaulių dailininko Gerardo Bagdonavičiaus 120-osios gimimo metinės.

„Reikėtų pagerbti G. Bagdonavičiaus atminimą, surengti parodą-konkursą dailininkų improvizacijų jo kūrybos tema, – dalijasi idėja B. Rudys. – Smagu būtų, kad tai būtų paroda ar jaunųjų menininkų, ar visų miesto ar visos apskrities menininkų. Nereikėtų milžiniškų kūrinių, nes G. Bagdonavičius kūrė mažo formato kūrinius – ekslibrisus, piešė piešinius, tokio formato galėtų būti ir improvizacijos.“

Jeigu miesto Savivaldybė susidomėtų ir padėtų, svarsto galimybę surengti Šiaulių dailininkų kūrybos ekspozicijas draugaujančiuose su Šiauliais miestuose – Piarnu, Jelgavoje, o jų dailininkus atsikviesti į Šiaulius.

Jis apgailestauja, kad nebespės šiemet teikti projektų Lietuvos kultūros tarybai, nes paraiškų priėmimo terminas jau baigiasi. B. Rudys pastebi, jog kitas kelias gauti paramą veiklai yra individualios valstybės stipendijos. Tačiau vieninteliams dailininkams iš meno kūrėjų šiemet dar nėra paskirtos individualios valstybės stipendijos. Tik gegužės 15 dieną paaiškės, kieno paraiškos bus patenkintos.