Bib­lio­te­ka at­si­žvel­gė į skai­ty­to­jos pa­sta­bą

Redakcijos archyvo nuotr.
Nuo spalio 21 dienos Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos patalpose, laikydamiesi nustatytų saugumo reikalavimų, iš anksto užsakytų knygų gali laukti iki 5 žmonių.

Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi skaitytoja, nepatenkinta tuo, kaip organizuojamas skaitytojų aptarnavimas Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

„Laikas: 2020 10 19, apie 11.30. Laukiančių – 3 žmonės. Lauke. Laukti turi lauke, nes į vidų įleidžia tik po vieną. Palieki užsakymą ir eini lauk 15-ai minučių, kol surinks užsakymą. Priemonės, kurių imtasi, atrodo orientuotos tik į tai, kaip kuo daugiau atsikratyti klientų ir susimažinti sau darbo. Nes kiek gi norinčių bus stovėti lauke eilėje per šaltį ir lietų. Kita vertus, ar tikrai bibliotekos pastatai tokie maži, kad neįmanoma suregulioti klientų srautus taip, kad nereikėtų stovėti lauke? Situacija tampa dar absurdiškesnė, kai žinai, kad į prekybos centrus einame be jokių apribojimų. Ir niekam dėl to galvos neskauda“, – svarstė moteris.

Į skaitytojos pastabas atsakė bibliotekos informacijos specialistas Tomas Pauliuščenka:

– Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizuoja savo veiklą vadovaudamasi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo Nr. A-1308 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės kultūros įstaigų ir Turizmo informacijos centro veiklos organizavimo“ (aktuali redakcija 2020 m. spalio 9 d.) punktu 1.1.4.: „iki spalio 31 d. neteikti skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių, interneto ir kt.), atvirųjų fondų, vaikų bibliotekos, išskyrus knygų išdavimą, paslaugų; skatinti knygas užsisakyti iš anksto nuotoliniu būdu ir jas grąžinti bibliotekai bekontakčiu būdu; užtikrinti, kad visos per grąžinimo įrenginius ar specialiose tam skirtose dėžėse paliktos (grąžintos) knygos būtų karantinuojamos; organizuoti knygų perdavimą vengiant tiesioginio ir artimo sąlyčio.“

Laikantis šių nurodymų bei siekiant užtikrinti lankytojų ir darbuotojų saugumą, knygų išdavimas vykdomas užsakant leidinius iš anksto tik nuotoliniu būdu – naudojantis elektroniniu LIBIS katalogu, taip pat bibliotekos interneto svetainėje ir ant pagrindinių durų nurodytais telefono numeriais ir / arba elektroniniais pašto adresais.

Informacija apie leidinių išdavimo tvarką yra paskelbta ir visiems prieinama. Kad lankytojui netektų ilgai laukti, iš anksto užsakytos knygos jau būna parengtos atsiimti.

Biblioteka nuolat ieško sprendimų, lengvinančių knygų išdavimą. Dar šiais metais Šiaulių miesto erdvėse bus įrengti specialūs knygomatai, kurie užtikrins nenutrūkstamą knygų skolinimą bekontakčiu būdu.

Reaguodami į skaitytojos pastabą, pranešame, kad nuo spalio 21 dienos bibliotekos patalpose, laikydamiesi nustatytų saugumo reikalavimų, iš anksto užsakytų knygų galės laukti iki 5 žmonių. Jūs visada čia laukiami.