Bendradarbiaus Respublikinė Šiaulių ir Dnipropetrovsko srities ligoninės

Zitos KATKIENĖS nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pirmasis susitikimas su Dnipropetrovsko srities I. I. Mečnikovo klinikinės ligoninės medikais vyko nuotoliniu būdu.

Respublikinė Šiaulių ligoninė ir Dnipropetrovsko srities I. I. Mečnikovo klinikinė ligoninė (Ukraina) pasirašo Tarptautinės medicininės partnerystės memorandumą.

Pirmojo nuotolinio susitikimo, kuriame dalyvavo abiejų ligoninių vadovai ir medikai, metu memorandumą pasirašė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas. Memorandumas išsiųstas į Ukrainą. Kai dokumentą pasirašys ir I. I. Mečnikovo klinikinės ligoninės direktorius Sergij Riženko, pažintis, privataus vizito metu užsimezgusi tarp ligoninių vadovų, peraugs į dvišalių santykių tarp dviejų sveikatos priežiūros įstaigų plėtrą: keitimąsi patirtimi ir žiniomis tarptautinės partnerystės lygmeniu.

I. I. Mečnikovo klinikinės ligoninės direktorius S. Riženko trumpai papasakojo situaciją, šiuo metu esančią ligoninėje, gydančioje Ukrainos kare nukentėjusius žmones.

Atostogų metu lankydamasis Dnipre M. Pauliukas apsilankė ir vienoje didžiausių Dnipropetrovsko srities I. I. Mečnikovo klinikinėje ligoninėje, priimančioje daugiausiai sužeistųjų iš karinės zonos. Trumpo draugiško vizito metu kilo mintis asmeninę pažintį praplėsti iki dviejų gydymo įstaigų bendradarbiavimo, siekiant vykdyti ir įgyvendinti bendrą veiklą bei bendradarbiavimą įvairiomis sveikatos priežiūros kryptimis, vykdomomis abiejose gydymo įstaigose.

Pirmasis abiejų gydymo įstaigų vadovų ir specialistų susitikimas įvyko nuotoliniu būdu. Jo metu trumpai susipažinta su ligoninių veikla. Įspūdį padarė didžiulis darbas, kurį atlieka I. I. Mečnikovo klinikinės ligoninės medikai, kasdien gelbėdami kare sužeistus karius, šalies gynėjus, kurių srautas labai didelis. Ši ligoninė jau yra paminėjusi 220 metų veiklos jubiliejų.

180 metų jubiliejų besirengianti minėti didžiausia Šiaurės Lietuvoje gydymo įstaiga Šiaulių ligoninė, būdama šalia karinės NATO bazės, prisiimtų tokią pat atsakomybę karinės krizės atveju. Todėl sunkus ir atsakingas darbas gydyti kare nukentėjusius žmones labai domina ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriaus, Chirurgijos klinikos vadovus ir darbuotojus.

Pasirašę Tarptautinį medicininės partnerystės memorandumą, medikai planuoja bendrauti ne tik nuotoliniu būdu, bet ir dalyvauti medicinos specialistų stažuotėse, atlikti bendrus mokslinius tyrimus, rengti bendras mokslines praktines konferencijas. I. I. Mečnikovo klinikinės ligoninės direktorius S. Riženko neslėpė džiaugsmo, kad į Lietuvą jo vadovaujamos ligoninės medikai galės atvykti ne tik pasimokyti ir padirbėti, bet ir pailsėti, to jiems pastaruoju metu labiausiai reikia.