
Naujausios
Benamių slėptuvė metama privatizuoti
Artimiausiame Šiaulių miesto tarybos posėdyje į privatizavimo objektų sąrašą ketinama įtraukti Dubijos gatvėje 22 esančią slėptuvę, kurioje anksčiau glaudėsi benamiai. Šiuo metu slėptuvės durys užvirintos, o benamiai pasklidę po visą miestą. Vertingiausia — sklypas šalia slėptuvės.
Irena BUDRIENĖ
Pasiūlė politikai
Slėptuvės klausimą svarstyti miesto taryboje pasiūlė Birutės Marijos Paplauskienės vadovaujamas Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas. Šiemet birželį vykusio posėdžio metu komiteto nariai nusprendė rekomenduoti Administracijos direktoriui benamių slėptuvės patalpas įtraukti į privatizavimo objektų sąrašą.
B. M. Paplauskienės nuomone, slėptuvė turi būti tvarkoma. Esą benamius perkėlus į Nakvynės namus, pagal senąją paskirtį patalpos nebenaudojamos. Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas nusprendė, kad palikta likimo valiai slėptuvė ir toliau liktų landyne.
Vertingiausia — sklypas
Tarybos posėdžiui rengiamuose dokumentuose nurodoma, kad slėptuvės balansinė likutinė vertė siekia apie 141,5 tūkstančio litų. Laikinai einanti Privatizavimo ir viešųjų pirkimų poskyrio vedėjos pareigas Jolanta Nabažienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad tai nėra galutinė objekto kaina. Ji paaiškės tik atlikus turto vertinimą.
Ar benamių slėptuvė bus įtraukta į privatizavimo objektų sąrašą, lapkričio 25 dieną posėdyje nuspręs Šiaulių miesto taryba.
Turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Skurkis sakė, kad turto vertinimas padės nustatyti, kokia bus pradinė slėptuvės kaina, tačiau galutinai ji paaiškės tik aukcione.
Irenos Krugiškienės, Turto valdymo ir apskaitos poskyrio vedėjos žiniomis, pagal 1999 metų planą prie slėptuvės yra apie 13 arų dydžio sklypas su įvažiavimu. Sklypą esą reikės naujai suformuoti, nes duomenys gali būti pasenę. Plane vedėja įžiūrėjo ir „dar kažkokį“ papildomą sklypą.
Pasak vedėjos, kad objektas būtų įtrauktas į privatizavimo sąrašą, turės pritarti ir Vyriausybė. „Jei pavyks sutvarkyti dokumentus, gal kitų metų antroje pusėje slėptuvę bus galima pradėti pardavinėti“,— svarstė I. Krugiškienė.
Vienos Šiaulių nekilnojamo turto agentūros duomenimis, centrinėje Dubijos gatvės dalyje aras žemės kainuoja nuo 10 iki 20 tūkstančių litų. Žemės kaina priklauso nuo sklypo dydžio, paskirties, ar yra komunikacijos, įvažiavimas ir panašiai.
Komitetas irgi pritarė
Finansų ir ekonomikos komitete svarstant, ar įtraukti slėptuvę į privatizavimo objektų sąrašą, didesnių diskusijų nekilo. Politikai tik pasiteiravo, ar čia ta pati benamių slėptuvė, dėl kurios buvo kilusios viešos protesto akcijos. O Stasys Grigaliūnas į klausimą, kur perkelti benamiai, gavo kito komiteto nario Justino Sartausko atsakymą: „Kur, Stasy, jie išeis? Kur tokie žmonės išeina — į dausas ar į Daušiškes (būsimų kapinių vieta — red. past.). Esmė ir yra, kad jų niekur neiškėlė — užvirino duris, ir viskas“.
Komiteto nariai pritarė siūlymui slėptuvė įtraukti į privatizavimo objektų sąrašą.
Verslininkui neįdomu
Benamių slėptuvės kaimynystėje yra įsikūrusi Šiaulių oro uosto direktoriaus, verslininko Romo Mikšio įmonė.
„Šiaulių kraštas“ R. Mikšio klausė, ar jis neturi planų pirkti slėptuvę kartu su jai priskirtu sklypu.
Verslininkas sakė, kad nei slėptuvė, nei sklypas jo nedomina. „Slėptuvės sienos dviejų metrų storio, nežinočiau, ką su ja daryti, nebent nugriauti. Sklypų kaina mieste kritusi, ir sunku jų vertę nustatyti. Ar apsimoka į ką nors dabar Šiauliuose investuoti?“, — klausė verslininkas.
Jis patvirtino, kad prieš gerą dešimtmetį planavo šioje vietoje statyti benzino kolonėlę, bet negavo leidimo. Esą miesto degalinių plane nėra numatyta, kad šioje vietoje ji galėtų atsirasti.
„Bandė pripaišyti, kad aš esu (privatizacijos) iniciatorius, bet slėptuvė manęs absoliučiai nedomina“,— tikino R. Mikšys.
SKLYPAS: Kartu su benamių slėptuve siūloma parduoti ir nemažą sklypą miesto cente.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.