
Naujausios
Šiaulių miesto savivaldybės taryba atleido nuo pačios patvirtinto infrastruktūros mokesčio UAB „AR Investicija“, Latvių gatvėje statysiančią vandens pramogų su baseinu objektą.
Dar 2021 metais Taryba savo sprendimu įvedė infrastruktūros plėtros mokestį naujai statomiems objektams mieste ir numatė atvejus, kada toks mokestis gali būti mokamas dalimis arba nemokamas iš viso.
UAB „AR Investicija“ kreipėsi į miesto Verslo tarybą, prašydama atleisti nuo Savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo. Ekonomikos skyrius aiškino, kad įmonė nuo 36 090 eurų mokėjimo yra atleidžiama iš karto dėl statomos stovėjimo aikštelės, o dar apie 33 000 eurų ji turi sumokėti. Būtent nuo šios mokesčio dalies mokėjimo įmonė ir prašo atleisti.
Verslo taryba rekomendavo Savivaldybės tarybai atleisti įmonę nuo infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo vystant projektą Latvių gatvėje, nes „toks projektas Šiaulių miestui yra labai svarbus ir reikalingas. Tai dar viena iniciatyva, kurios dėka Šiaulių miesto ir aplinkinių rajonų gyventojai galės aktyviai leisti laisvalaikį, atlikti sveikatinimo procedūras“.
Įmonė ruošiasi statyti paslaugų ir sporto paskirties pastatą su vandens pramogų kompleksu. Tokio pobūdžio pramogų objekto Šiaulių miestas neturi. Miesto gyventojai galės naudotis sportiniu-pramoginiu baseinu, pirčių kompleksu, SPA procedūromis. Objektas bus statomas privataus investuotojo lėšomis, o investicijos sieks apie 6 milijonus eurų. Žadama, kad vien baseino zonoje bus sukurta 12 naujų darbo vietų, o ateityje paaiškės kiek dar darbuotojų prireiks SPA zonoje. Įmonė šalia planuojamo naujo vandens pramogų komplekso jau yra pastačiusi vieną moderniausių „Vilmers padel namai” areną.
Tarybos opozicija taip pat pritarė įmonės atleidimui nuo infrastruktūros mokesčio, tačiau prašė parengti aiškius kriterijus, pagal kuriuos tokie atleidimai gali vykti, kad projektų vystytojams nereikėtų kreiptis į Verslo tarybą, kurios sprendimai gali nebūti objektyvūs.
Apie tai jau buvo diskutuota, kai prieš porą metų buvo nuo infrastruktūros mokesčio buvo atleistas kitas investuotojas – prekybos ir laisvalaikio centro „Kiemas“ įkūrėjas, tačiau niekas nepasikeitė.
Tarybos narys Martynas Šiurkus priminė, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba dar 2023 metais buvo išsiuntusi savivaldybėms išaiškinimą, kad atleidimo nuo infrastruktūros plėtros mokesčio turi būti aiški, paremta konkrečiais kriterijais, kurie taikomi visiems vienodai be jokių svarstymų ir rekomendacijų. Politikas aiškino, kad kriterijai galėtų būti įvairūs – investicijų dydis, statomo ploto dydis, veiklų rūšis, įkurtų darbo vietų skaičius ir panašiai.
„Dabar baseiną stato – atleidžiame, parduotuvę stato – neatleidžiame. Ar žmonėms nereikia valgyti? Tai nėra kriterijus, kuris yra sąžiningas ir teisingas“, – teigė M. Šiurkus.
Jį palaikė kitas opozicijos atstovas Zakiras Medžidovas. Jis priminė, kad tai tik antras atvejas, kai taikomas toks atleidimas nuo infrastruktūros plėtros mokesčio, ir taip pat siūlė priimti aiškesnius kriterijus. Pavyzdžiui, kriterijus „socialinė svarba“ yra nekonkretus ir subjektyvus. Anot politiko, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai taip pat norėtų konkrečios atleidimo tvarkos su aiškiai apibrėžtais kriterijais.
Meras pripažino, kad logikos tame yra, tačiau, ar kas pasikeis šioje situacijoje, lieka neaišku.
Ekonomikos skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė priminė, kad ne dėl kiekvieno atleidimo kreipiamasi į Tarybą, nes Pramoninio parko, Laviosios ekonominės zonos, regioninės svarbos projektai nuo mokesčio atleidžiami automatiškai, tačiau kiek tokių atvejų Šiauliuose buvo, pasakyti negalėjo.
„Verslo tarybos logika buvo, kad neįvyktų susipriešinimas tarp verslo, Neva vieną atleidi, kito neatleidi. Verslas nori kiekvieną tokį atveją išsinagrinėti“, – aiškino meras Artūras Visockas.