„Baltų kelias“ priima lankytojus

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Interaktyvus baltų kultūros pažinimo centras „Baltų kelias“ įrengtas praėjusių metų gruodį, bet dėl ribojimų negalėjo priimti lankytojų.
Šiauliuose, buvusio „Žiburio“ knygyno patalpose, duris lankytojams atvėrė pirmasis interaktyvus baltų kultūros pažinimo centras Lietuvoje ir Latvijoje „Baltų kelias“. Centras įrengtas praėjusių metų gruodį, bet dėl ribojimų negalėjo priimti lankytojų.

Centro „Baltų kelias“ darbo dienomis dirba nuo 10 iki 18 valandos, šeštadieniais – iki 16 valandos, o sekmadieniais – iki 14 valandos.

Kol kas į centą „Baltų kelias“ įleidžiama tik po 6 lankytojus, kurie turi dėvėti apsaugines veido priemones bei vienkartines pirštines (platinamos centre).

Prieš atvykstant, lankytojų prašoma užsiregistruoti elektroniniu paštu arba telefonu.

„Baltų kelio“ centre šiuolaikinėmis technologijomis, eksponatų kopijomis, edukacinėmis veiklomis pristatoma baltų istorija, kultūra, gyvensena. Centre galima įsigyti įvairių suvenyrų, čia platinami „Baltų kelio“ leidiniai.

Centro ekspozicijos idėja sukurta pasirinkus saulės simbolį.

Ekspozicijoje naudojamos dekoro detalės, meniniai sprendiniai sukurti remiantis žiniomis apie baltų gyventas ir gyvenamas teritorijas, genčių istorinę raidą, piliakalnius ir laidoseną, gyvenimo būdą, ornamentiką, keramiką, audimą, metalo apdirbimą, bitininkystę, mitybą, sutartines, gamtą.

Visa informacija pateikiama lietuvių, latvių ir anglų kalbomis.

Centre yra audiogidas (keramikos, metalo apdirbimo, audimo, sutartinių temos), stendų pavadinimai pateikti Brailio raštu, žmonėms su judėjimo negalia ar šeimoms su vaikų vežimėliais yra įrengtas nuožulnus šlaitas – pandusas, taip pat keltuvas patekti į sanitarines patalpas.

„Baltų kelio“ centre galima išbandyti keturis interaktyvius žaidimus, pagrįstus istorine ir archeologine medžiaga: „Baltų „profesija“, „Pažink baltiškus daiktus“, „Nukeliauk į Baltų kasdienybę“, „Baltų gyvenimas“.

Susijusios naujienos