Baltijos šalys suerzino Briuselį

ELTA nuotr.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių sprendimas atverti šių trijų valstybių piliečiams savo sienas, kad žmonės galėtų keliauti darbo ar savais reikalais bei taip skatinti vartojimą, ekonomiką, papiktino Europos Komisijos (EK) viceprezidentą Margaritį Schiną. Nejaugi Briuselio biurokratija nori, kad Europos Sąjungos valstybės narės derintų su Briuseliu bet kokį savo veiksmą? Kol nėra leidimo iš viršaus, toliau žlugdytų savo ekonomikas?

Unikalus Baltijos valstybių sprendimas, užsienio žiniasklaidos jau pavadintas „Baltijos burbulu“, pasaulyje buvo sutiktas labai teigiamai. Apie tai jau skelbta daugiau nei tūkstantyje publikacijų. Aktyviausiai šia iniciatyva domėjosi Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Didžioji Britanija ir Indija. Baltijos šalys dabar giriamos už tai, kad parodė pandemijos iškankintam pasauliui pavyzdį, kaip galima bent lokaliai gaivinti savo ir kaimyninių šalių ekonomikas. Juolab kai, vakarykščiais duomenimis, Estijoje yra tik 1800 užsikrėtimo atvejų, Lietuvoje – 1593, o Latvijoje 1025. Be to, tokia „burbulo“ iniciatyva – puiki reklama Baltijos šalims. Mažiau tikimybės, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas mus supainios su Balkanais.

Tačiau Baltijos šalių iniciatyva, neatsiklausus Briuselio leidimo atverti sienas, aiškiai suerzino ES biurokratus. Anot EK vicepirmininko M.Schino, dabartiniai ES apribojimai negali būti pakeisti kažkokiais „mini šengenais“. Esą tai suskaldytų bendrąją ES rinką.

Tai ką? Visiems užsidaryti, drebėti ir laukti EK leidimo atsidaryti? Kad bendrai rinkai ir stipresnėms už mus ekonomikoms nepakenktume? Sugriauti savo ekonomiką, kuri ir taip viena silpniausių ES? Negi graikas M.Schinas geriau už mus žino, kaip reikia lietuviams elgtis? Aišku, nežino, bet šis eurokomisaras turi Europos gyvenimo kelio propagavimo portfelį. Taip sakant, yra propagandistas, atsakingas už ES vienybės liaupsinimą. Pavėlavo. Galėjo apie vienybę pakalbėti tada, kai koronavirusas smogė Italijai. Arba tada, kai užsidariusi Lenkija nepaliko Baltijos šalims jokio pravažiavimo koridoriaus per savo teritoriją. Galų gale, ar ES dar leidžiamas bent šioks toks valstybių savarankiškumas?

Signataras Zigmas Vaišvila, išgirdęs M.Schino kritiką, skirtą Baltijos valstybėms, tik nusijuokė, jog tai bene pirmas atvejis per pastarąjį šimtmetį, kai Lietuva iš tikrųjų gražiai bendradarbiauja su savo artimiausiomis kaimynėmis. Tiesa, pasitaisė Z.Vaišvila, Baltijos šalys dar gražiai bendradarbiavo Sąjūdžio laikais.

O kaip Z.Vaišvila įvertintų aiškų EK viceprezidento susierzinimą? Anot Z.Vaišvilos, įvertinus, kaip EK nevykusiai reagavo į pandemijos pradžią Europoje, tai dabar galėtų ir patylėti:

„Kritika turi būti dalykiška, o ne vien dėl kritikos. Manau, susirūpino todėl, kad ES irimas prasideda. Ir tai yra realybė. Nematau kritikoje jokios logikos. Esą jei būsime po vieną, nuo koronaviruso apsiginsime, o jei būsime trise, jau bus blogai? Veiksmai turi būti logiški, o ne alogiški. Manau, kad EK kompetencija per dabartinę pandemiją yra žemiau nulio.

O kas ta ES? Pats metas klausti. Ar šalių valdymo organas, ar įkurta dėl kitų tikslų? Formaliai mes net nesame į ES įstoję, nes per dvi dienas trukusį referendumą sugebėta surinkti tik 57 proc. balsų. O dėl Baltijos valstybių bendrų sienų atvėrimo, manau, turime išdidžiai spręsti savo klausimus, o ne klausytis EK sapaliojimų. Bet tam reikia turėti rimtą valdžią Lietuvoje.“

Komentarai

kazimieras    Pen, 2020-05-22 / 16:25
taipat vilneus biurokratai ,nurodineja visai Lietuvai,savo uzgaidas ,bet tipo to nemato.
Vitas    Sek, 2020-05-24 / 15:48

In reply to by Kazimierai Kazimierai...

Beraščius kurie klaupiasi ant kelių prieš ES reik i pečių gyvus. Normalus žmonės gyvena kaip ir gyveno o idiotai tegul bijo virusų kurių nėra
Be pykčio    Šeš, 2020-05-23 / 09:39
O gal pyksta kad neįvykdė susirgimų plano? Kad neišpirko visų respiratorių?
suerzinas    Šeš, 2020-05-23 / 12:06
o ka briusely veikia *** irgi kiti ten nusibaladoje-moka tik dziegoriu rodykles prasukineti ir ir visokioms durnoms direktyvoms pritarineti,o ne uz Lietuva pastoveti-jau kalintas menuo anu negirdeti....
T. T.     Šeš, 2020-05-23 / 20:22
Va ta mūsų laisvė, kaip ir prie kremliaus, diriguoja dabar Briuselis
Skrastas yra blogis    Šeš, 2020-05-23 / 21:47
Pats straipsnis labai žvelgia į Baltijos šalių "atsivėrimą" kaip į pasaulio scensacija, nors niekas straipsnių nerašė, visiem pohui. O pats Briuselis neregavo į sprendimą, nežinau ir kas valdo Briuselį, bet žinau tikrai, kad "Skrastas" yra dar vienas krembliaus propagandos puslapis.
Talis    Sek, 2020-05-24 / 13:53
Lietuva paskelbdama nepriklaudomybę irgi nepasiklausė Tarybų Sąjungos leidimo. Ir nieko, išgyveno. Išgyvensim ir be kitos Sąjungos leidimo.
Cha    Pir, 2020-05-25 / 00:10
O tai ko tada trilinki lindot į tą Europą? Įlindot - tai ir tarnaukit jai..o tai ir okupuoti gali supykę kokie vokiečiai...
Svečias    Pir, 2020-05-25 / 05:55
briuselio agrastai kišasi kai jų nereikia,o pandemijos pradžioj buvo krūmuose
.    Pir, 2020-05-25 / 15:24
"Raudonoji vėliava" apie Sąjūdį pradžioje irgi rašė "mūvėdama apsaugines priemones" ... :) nepamenate ? pasižiūrėkite skaitmenizuotus archyvus...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.