Baltarusijos miestuose – „Vienybės maršas“

Laisvės radijo baltarusių redakcijos nuotr.
Minske žmonių kolonos, nepaisant pareigūnų gaudymų, pradėjo susijungti. Netrukus išaugo dešimčių, o gal net ir šimto, tūkstančių baltarusių minia. Ji žygiavo iki Nepriklausomybės rūmų – vienos iš A. Lukašenkos rezidencijos.
Nepaisant milicijos pareigūnų suėmimų, Baltarusijos sostinėje Minske ir kituose miestuose tęsiasi protestai prieš suklastotų prezidento rinkimų „laimėtoją“ Aliaksandrą Lukašenką. Jie tęsiasi jau 29-ą dieną.

Televizijos kanalas „Nastojaščeje vremia“ praneša, kad gausūs protestai vyksta ir sričių centruose Gardine, Breste, Mahiliave. Mažesnės akcijos vyksta ir smulkesniuose miestuose Baranovičiuose, Bobruiske, Žodine. Kai kuriuose miestuose pareigūnai brutaliai ima vaikyti maršo dalyvius.

Teigiama, kad „Vienybės marše“ Minske dalyvauja ne mažiau žmonių nei praeitą savaitę. Tikslūs skaičiai turėtų paaiškėti vėliau vakare, greičiausiai jie turėtų siekti daugiau nei 100 tūkstančių. Maršas planuotas Nepriklausomybės aikštėje, tačiau ten buvo sutelktos gausios milicininkų pajėgos ir daug specialiosios technikos. Žmonės susirinko šalia Nepriklausomybės rūmų – vienos iš A. Lukašenkos rezidencijos. Ten taip pat prieigos užtvertos milicininkų.

Remiantis „Reuters“ ir „Interfax“ pranešimais bei Vidaus reikalų ministerijos pateikiama informacija, visoje Baltarusijoje sekmadienį vykusiuose protestuose suimta mažiausiai 100 žmonių. Suėmimai, skirtingai nei anksčiau, vyko jau kelias valandas prieš protestą. Gaudytos žmonių grupės, jas bandyta suskaidyti. Pagrindinis pareigūnų taikinys žmonės su baltomis-raudonomis-baltomis vėliavomis. Tačiau, nors ir vėluodamos, žmonių kolonos vis tiek susijungė į vieną didelę minią, judėjusią per visą Minsko centrą.

Pranešama, kad keli protestuotojai buvo sužeisti, kai policijos pareigūnai išardė mitingą, surengtą priešais valstybinę traktorių gamyklą.

Žurnalistų skaičiavimu, per patį protesto piką Minsko gatvėse buvo maždaug 100 tūkst. gyventojų. Tuo metu judėjimas „Golos“ skaičiuoja, kad galėjo protestuoti apie 119 tūkst. žmonių.

„Vienybės maršą“ gyvai transliavusi platforma skaičiuoja, kad apie 18 val. (vietos laiku) duomenimis, Baltarusijos sostinėje buvo sulaikytas 101 prostestuotojas. Breste žinoma apie mažiausiai 30 sulaikytųjų.

„Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ perduoda Baltarusijos žurnalistų asociacijos informaciją, kad tarp sulaikytųjų yra ir du žurnalistai.