Aviacijos bazėje Šiauliuose lankėsi NATO karinių oro pajėgų vadavietės vadas

Karolio KAVOLĖLIO (KAM) nuotr.
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose lankėsi NATO karinių oro pajėgų vadavietės vadas generolas Jamesas H. Heckeris.

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus ir NATO karinių oro pajėgų vadavietės (angl. NATO AIRCOM) vadas generolas Jamesas H. Heckeris aptarė NATO viršūnių susitikimo Vilniuje rezultatus, grėsmes saugumui ir oro gynybos svarbą regione.

Viceministras akcentavo, kad būtina sutelkti sąjungininkų pastangas NATO oro ir priešraketinės gynybos tolesniam stiprinimui, pažymėjo, kad intensyviai dirbama su sąjungininkais ir paprašė NATO karinių oro pajėgų vado asmeninės lyderystės, siekiant dažnesnio ir ambicingesnio oro gynybos priemonių (ir naikintuvų, ir antžeminių oro gynybos sistemų) dislokavimo ar realistiškų pratybų Lietuvoje ir regione.

NATO karinių oro pajėgų vadavietės vadas gen. J. H. Heckeris patikino, kad Baltijos regiono oro gynybos situacija jam yra gerai žinoma. Anot jo, regioninių planų patvirtinimas Vilniuje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu yra didelis žingsnis į priekį, kuris įgalina ir realistiškas oro gynybos pratybas regione.

Baltijos šalių gynybos ministrai NATO viršūnių susitikime Vilniuje liepą pasirašė bendrą bendradarbiavimo deklaraciją dėl Baltijos šalių oro erdvės prieinamumo NATO oro veikloms. Baltijos šalys yra pasirengusios suteikti NATO sąjungininkams galimybe naudotis sujungta Baltijos šalių karine oro erdve NATO pratyboms bei atgrasymui stiprinti.