Autobusų sustabdyti Joniškyje nepavyksta

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vežėjai pakeliui į Rygą kol kas stoja tik Šiaulių autobusų stotyje.
Pro Joniškį kasdien kelis kartus pravažiuoja privačių bendrovių iš Klaipėdos ir Latvijos autobusiukai, vykstantys į Rygą ir atgal, tačiau nė vienas jų mieste nestoja. Joniškio autobusų parkas, reaguodamas į gyventojų poreikius, kreipėsi į minėtas bendroves, bet teigiamo atsakymo negavo. Joniškis ir toliau lieka tik pravažiuojama zona.

Nors Joniškį ir Rygą (Latvija) skiria tik apie 90 kilometrų, susisiekimas su kaimyninės šalies sostine gana komplikuotas: iš Joniškio autobusų stoties kol kas kasdien važiuoja  vienas autobusas „Klaipėda–Ryga–Klaipėda“, kuris iš Joniškio išvyksta 9 valandą 50 minučių, o iš Latvijos sostinės išvažiuoja atgal jau 15 valandą. Tad Rygoje nuvykusiems pabūti lieka mažai laiko. Kas antrą dieną dar kursuoja autobusas maršrutu „Kaliningradas – Ryga– Kaliningradas“.

Daugiau autobusų į Joniškio autobusų stotį neužsuka, nors yra privačių vežėjų, kurie pralekia Joniškio aplinkkeliu, sustodami nebent degalinėje, iki kurios reiktų važiuoti taksi, nes pėsčiomis lengvai nenukulniuosi.

Rajono tarybos narys Ernestas Vasiliauskas paprašė Joniškio autobusų parko inicijuoti derybas su vežėjais, kurie pakeliui į Rygą kol kas stoja tik Šiaulių autobusų stotyje. Joniškio autobusų parko direktorius Algirdas Lataitis kreipėsi į du vežėjus: UAB „Olego transportas“, kuris kursuoja iš Klaipėdos į Rygą ir į Latvijos vežėją SIA „Latlines“, kurio autobusas vyksta maršrutu „Ryga–Lvovas–Ivano Frankovskas–Černovcai“.

UAB „Olego transportas“ Klaipėdos veiklavietės vadovė Renata Venckutė–Anužienė paaiškino, kad bendrovė apgailestauja, bet šiuo metu važiuojantys Rygos maršrutu autobusiukai užsukti į Joniškio autobusų stotį galimybės neturi. Ateityje tokią galimybę žadama svarstyti, apie sprendimą Joniškio autobusų parkas bus informuotas.  Tuo tarpu iš Latvijos vežėjo nesulaukta jokio atsakymo.

„Praėjo 20 dienų, kai turime atsakyti klausėjui, tad nieko kito neliko parašyti. Nemanau, kad mes apskritai sulauksime atsakymo iš „Latlines“, nes tai yra privatus kitos šalies vežėjas, ne biudžetinė įstaiga. Greičiausiai jie nemato reikalo kaip nors reaguoti. Jų autobusas „Ryga–Lvovas–Ivano Frankovskas–Černovcai“ Lietuvoje stoja tik trijuose didesniuose miestuose Šiauliuose, Kaune ir Marijampolėje, tad vargiai galime tikėtis, kad pridėtų dar vieną sustojimą nedideliame mieste – „Šiaulių kraštui“ sakė Joniškio autobusų parko direktorius Algirdas Lataitis. – O „Olego transportui“ netgi siūlėme variantą neužvažiuoti į stotį, bet stabtelti miesto centre paimti keleivių, kuriems ten ir patogiau būtų. Kaip matome, kol kas jie tokios galimybės nevarsto.“

Komentarai

Joniskietis    Pir, 2019-10-14 / 10:28
Nesulaukia atsakymo. Siunčią laišką, gal dar paštu ar faksu? Paskambint nebandėt? Juokdariai.
Paulina    Pir, 2019-10-14 / 11:00
Mėgino ir traukinį Kijevas - Ryga sustabdyti Joniškyje, niekas iš to nesigavo. Kiekvienam kaime nestovinės ir autobusai. Po to užsinorėsite, kad ir Meškuičiuose sustotu... Yra daug autobusų, kurie kasdien važiuoja į Šiaulius, sustoja visuose kaimuose, tai ir važiuokite su jais.
Joniskietis    Pir, 2019-10-14 / 13:46
Jei norėsim tai gali pavykti arba nepavykti. O jei nenorėsim tai tikrai nepavyks.
Keleivis     Pir, 2019-10-14 / 18:06
Straipsnyje nepaminėta, kad prašyta ne visų sustojimų, bet tik ryte į Rygą ir vakare atgal. Ir važiuoja ne keli autobusiukai, o keliolika didelių autobusų
Merui    Ant, 2019-10-15 / 00:32
Imkit kelių mokestį už pravažiavimą ir oro taršą.Jie daro biznį mūsų infrastruktūrą naudodami. Nagli kokie.
O gal    Ant, 2019-10-15 / 05:29
tie, nemokantys mašinos vairuoti, tegu kuria peticiją,kaip visada,ir siunčia “braliukams”...
Paulina - S.T.    Ant, 2019-10-15 / 07:40
O ko ten jums važiuoti į tą Rygą? Latviai rūkytų strimelių jau į Joniškį atveža. O ko jums dar reikia, gal pigesnės degtinės, tai tikrai "neišdegs", sužinos Karbauskis ar Veryga ir išvis uždraus maršrutus į Latviją.
virgis    Tre, 2019-10-16 / 16:24
Tokios problemos yra sprendžiamos inicijuojant susitikima su Susisiekimo ministerijos ir vežėjų atstovais.IDOMIAI IR NEKOMPETINGAI šia problema sprendžia Lataitis. Savivaldybė turėtų spręsti jo atitikima užimamoms pareigoms,nes jo vadovaujamoje bendrovėje keleivių vežimas vykdomas haotiškai,bendrovė ties bankroto riba.
Virgiui    Tre, 2019-10-16 / 19:05

In reply to by virgis

Į Susisiekimo ministeriją buvo kreiptasi individualiai - jie atsakė, kad maršrutų sustojimų nereguliuoja, pasiūlė kreiptis į vežėjus (šie pasakė, kad nestos). Vienu žodžiu - valdžia, verslas ir žmonės eina atskirai, lyg gyventume ne toje pačioje valstybėje.
virgis    Ket, 2019-10-17 / 09:12

In reply to by Virgiui

Taip Lataičio gebėjimai riboti neturint kompetencijos.Privalo meras kreiptis į Susisiekimo ministerija ir seimo narį Jonaitį.Tai jų pareiga spręsti rinkėjų problemas.
Tam - virgiui!    Ket, 2019-10-17 / 15:47
Nusipirk savo autobusiuka ir veziok zmones i Latvija, kad ir keleta kartu per diena.
Teisi yra Paulina    Ket, 2019-10-17 / 15:49
O ko ten jums važiuoti į tą Rygą? Latviai rūkytų strimelių jau į Joniškį atveža. O ko jums dar reikia, gal pigesnės degtinės, tai tikrai "neišdegs", sužinos Karbauskis ar Veryga ir išvis uždraus maršrutus į Latviją.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.

Susijusios naujienos