Atvyko trečioji COVID-19 vakcinos siunta

EPA-ELTA nuotr.
Šiandien ryte į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos buvo pristatyta trečioji farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siunta su 20 478 vakcinos dozėmis, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Vakcinos vėl pasieks ligonines

Siunta buvo pristatyta į Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) sandėlius ir patalpinta į ultra žemos temperatūros šaldiklius, nupirktus specialiai šioms vakcinoms, kurios turi būti laikomos -75 laipsnių temperatūroje.

Iš ESSC sandėlių jos bus transportuojamos į penkis centrus, koordinuojančius vakcinavimą regionų gydymo įstaigose: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Respublikinę Šiaulių ligoninę, Respublikinę Panevėžio ligoninę. Vakcinos bus transportuojamos naudojant šaldymo įrangą, kuri užtikrina „šalčio grandinės“ palaikymą ir temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

„Ruošiamės antrai ir trečiai siuntai, kurią ryt planuojame išvežti į didžiąsias penkias ligonines ta pačia tvarka, kuria vyko pirmosios siuntos vakcinavimas. Jau trečia dozė šiandieną saugiai pasiekė sandėlį ir saugiai yra šaldytuvuose ir laukia išvežimo“, – Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdyje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

„Su antru vežimu turėsime maždaug 30 tūkst. vakcinų dozių. Planuojama paskiepyti visas ligonines, jų darbuotojus, taip pat visą greitąją medicinos pagalbą, didžiausios rizikos pacientus“, – taip pat akcentavo ji.

Slaugos ir globos namų gyventojus planuojama skiepyti ateinančią savaitę

Ji taip pat teigė, kad slaugos ir globos namų gyventojus planuojama pradėti skiepyti jau ateinančią savaitę. Visgi, pasak ministerijos kanclerės, visų pirma slaugos ir globos namų gyventojams planuojama atlikti koronaviruso antikūnių testus.

„Yra toks matymas, kad turėtume atlikti testavimus prieš skiepijant, nes žinome, kad vakcinų yra tikrai mažai, jų nepakanka visiems. Todėl mintis yra, kad persirgusių mes neskiepytume, prieš tai turėtume padaryti antikūnų testus, su savivalda pradedame ruoštis tam“, – teigė ministerijos kanclerė.

J. Grebenkovienė taip pat akcentavo, kad nuo šiol kiekvieną pirmadienį ateinančius tris mėnesius Lietuvą pasieks po vakcinų siuntą.

ELTA primena, kad gruodžio 26 dieną į Lietuvą pristatyta dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta, o gruodžio 27 dieną šalyje pradėta medikų vakcinacija. Iš viso iš šio gamintojo Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių.