Atsargiai – kelyje mopedų vairuotojai!

Policijos nuotr.
Radviliškio rajone sučiuptas mopedo vairuotojas buvo neblaivus ir beteisis. Prievolę laikytis Kelių eismo taisyklių šių transporto priemonių vairuotojai kažkodėl linkę ignoruoti.
Teisės vairuoti neturintis 15-metis, vairuodamas mopedą, Šiaulių rajone, Bazilionų miestelyje, išvažiuodamas iš šalutinio kelio, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio ir su juo susidūrė. Kita nelaimė įvyko Radviliškio rajone: mopedą vairavo ne tik beteisis, bet dar ir girtas vairuotojas. Dar vienas mopedo vairuotojas taip pat įkliuvo neblaivus.
Policijos duomenimis, mopedų vairuotojų neatsakingumas kiekvieną pavasarį sulaukia rimtų pasekmių.

Gėlės liko ant asfalto

15-metis mopedo vairuotojas, Šiaulių rajono gyventojas, patirtas traumas gydosi ambulatoriškai. Jo bendrakeleivis atsidūrė Šiaulių Moters ir vaiko klinikos chirurgijos skyriuje.

Dar blogiau, kai ant mopedo sėda ne tik neturintys teisės vairuoti, bet dar ir neblaivūs asmenys. Viena automobilio vairuotoja tapo neblaivaus mopedininko Radviliškio rajone, Baisogaloje, kelionės liudininke.

Vairuotojos dėmesį patraukė Maironio gatvėje, šalia mopedo, su gėlėmis stovintis ir besišlapinantis vyras. Buvo matyti, kad jis neblaivus.

Atlikęs gamtinius reikalus, vyras sėdo ant mopedo. Vairuotoja nebelaukė, ji mobiliuoju telefonu paskambino skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 ir pranešė apie kilusį pavojų eismo saugumui, o pati automobiliu nusekė paskui mopedą.

Vienoje sankryžoje vairuotojas mopedo nesuvaldė ir nugriuvo. Kai moteris nugriuvusįjį užkalbino, šis atrėžė, kad čia „ne jos reikalas“, svirduliuodamas atsikėlė ir, užsikabarojęs ant mopedo, tęsė kelionę. Tik jau be gėlių, jas paliko ant grindinio.

Moteris automobiliu pasekė įkandin, bet sankryžoje, užsidegus raudonam šviesoforo signalui, ji privalėjo sustoti ir mopedas dingo iš akiračio.

Vis dėlto vairuotojai pavyko „narsuolį“ surasti prie vieno daugiabučio už kelių kilometrų nuo Baisogalos esančiame Pakiršinio kaime.

Susisiekusi su atvykstančiais policijos pareigūnais, moteris informavo, kur šiuo metu yra neblaivaus mopedininko transporto priemonė. Netrukus buvo nustatyta, kuriame bute yra ir vairuotojas.

Policininkus vyras pasitiko svirduliuodamas ir puikuodamasis: „Aš vairavau, nu ir ką“.

24 metų pažeidėjui nustatytas 2,4 promilės girtumas. Nors teisės vairuoti jis neturėjo, iš Vaitiekūnų kaimo į svečius Pakiršinyje jis nutarė vykti važiuotas.

Dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdamas neblaivus, kai nustatytas didesnis nei 1,5 promilės neblaivumas, Radviliškio rajono gyventojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamas kodeksas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.

Nuo dviračio persėdo ant mopedo

Gegužės 4-osios vidurdienį Radviliškio rajone buvo sulaikytas dar vienas pavojų kelyje kėlęs mopedininkas. Kelyje Raseiniai-Baisogala Radviliškio rajono policijos pareigūnai atkreipė dėmesį į mopedą, kurio vairuotojas nedėvėjo apsauginio šalmo.

Sustabdytas 44 metų Kubiliūnų kaimo gyventojas neturėjo ne tik šalmo, bet ir teisės vairuoti. Jo mopedas buvo išregistruotas ir neperregistruotas įstatymų numatyta tvarka, nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu. Be to, vyrui nustatytas 1,96 promilės girtumas.

Vyras teigė, kad jaučiasi gerai, o alkoholį vartojo prieš pusvalandį Baisogaloje. Šis mopedininkas seniau buvo baustas už tai, kad važinėjo neblaivus dviračiu.

Už pastaruosius pažeidimus vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, vyro laukia baudos. Už girtumą prie vairo Radviliškio rajono gyventojui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Teorijos žinių egzaminas – privalomas

Saugaus eismo specialistų teigimu, mopedas yra itin pavojinga transporto priemonė. Ja važiuojančių asmenų, priešingai nei važiuojančių automobiliais, nedengia kėbulas, jie neturi nei saugos oro pagalvių, nei saugos diržų, o vienintelės apsaugos priemonės yra šalmas ir specialus kostiumas (jei tik jis dėvimas). Dalyviai gali patirti labai rimtų traumų net nedidelio susidūrimo metu.

Anot Šiaulių apskrities policijos atstovės Gailutės Smagriūnienės, pirmosios gegužės dienos tradiciškai parodė, kad mopedais neretai važinėja asmenys, neturintys teisės jų vairuoti, taigi neturintys ir elementarių žinių apie eismo taisykles.

Kodėl dažnai žmonės sėda ant mopedo, neįgiję teisės vairuoti, galima tik paspėlioti. Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymas teisę vairuoti šią transporto priemonę suteikia nuo 15 metų. Mopedas – vienintelė motorinė transporto priemonė, kurią vairuoti teisė suteikiama nelaikius vairavimo praktikos egzamino, tačiau teorijos egzaminas yra būtinas ir jis laikomas VĮ „Regitra“.

„Deja, daugumai mopedų savininkų priimtina tik ta dalis, kad vairuoti galima nelaikius vairavimo praktikos egzamino, – sakė G. Smagriūnienė. – Todėl ir sėdama ant mopedo, nesusipažinus su Kelių eismo taisyklėmis, ignoruojant teorijos egzamino būtinumą. O to pasekmės būna liūdnos“.

Komentarai

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.