Aštrėjanti COVID-19 situacija atneš pokyčių

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Karantinu Lietuvoje kol kas nekvepia.
Siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina atsisakyti masinio susibūrimo renginių, kuriuose neįmanoma užtikrinti saugumo reikalavimų laikymosi. Ministras pranešė, kad keisis ir žmonių testavimo strategija, bus intensyviau tikrinami gydymo įstaigose dirbantys medikai, griežtės pacientų lankymo taisyklės.

Dėl renginių: nebūtinai draudimas, gal rekomendacija

„Tikrai galiu paraginti, kad ten, kur yra neįmanoma užtikrinti srautų valdymo, neįmanoma užtikrinti, kad žmonės nesibūriuotų, laikytųsi atstumo ir dėvėtų apsaugos priemones, tokių renginių pagal galimybes atsisakyti“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

Kiek anksčiau pirmadienį premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad nuo spalio 1 dienos ketinama nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių, kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi.

A. Veryga sakė, kad masiniuose renginiuose saugumo reikalavimų nesilaikoma, žmonės per daug atsipalaiduoja.

„Pasižiūrėjus į fotografijas, panašu, kad yra toks vaizdas, kad nebūtų buvę jokios infekcijos, kad jos ir nėra, nes užsimiršimas yra ypatingai aukšto lygio“, – sakė ministras.

Pasak jo, gali būti, kad sprendimas dėl renginių nebus priimamas Vyriausybėje, tačiau bus išleista „labai aiški rekomendacija savivaldybėms.“

„Nebūtinai tai bus Vyriausybės sprendimas, gali būti, kad bus labai aiški rekomendacija savivaldybėms, nes būtent savivaldybės tokius renginius organizuoja ir išduoda jiems leidimus“, – sakė A. Veryga.

Griežtės pacientų lankymo tvarka

Ministras teigia, kad po pirmadienį vykusio COVID–19 valdymo komiteto posėdžio nuspręsta keisti testavimo dėl koronaviruso strategiją. Ministro teigimu, po to, kai išaugo užsikrėtimų COVID-19 skaičiai šalyje, bus griežtinamos ir pacientų lankymo ligoninėse taisyklės.

„Po šiandien COVID-19 komiteto pasitarimo yra apsispręsta dėl tam tikrų pakeitimų. Pirmiausia bus keičiama pati testavimo strategija, grįš privalomas testavimas stacionarizuotiems asmenims gydymo įstaigose, bus intensyviau testuojami gydymo įstaigose dirbantys medikai. Taip pat griežtės pacientų lankymo taisyklės tam, kad infekcija nepatektų į gydymo įstaigą ir neatsitiktų taip, kaip atsitiko Radviliškio ligoninėje, kada infekcijai išplitus gydymo įstaiga turi praktiškai stabdyti savo veiklą“, – surengtoje spaudos konferencijoje pirmadienį teigė A. Veryga.

Kiek anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis informavo, kad nuo spalio 1 dienos ketinama nebeleisti rengti kai kurių masinio susibūrimo renginių.

„Dabar – apie būtinus sprendimus. Ligoninės yra mūsų strateginiai objektai. Todėl stiprinsime jų apsaugą, testuosime medikus tiek, kiek reikės. Užtikrinsime, kad visos ligoninės laikytųsi reikiamų taisyklių. Galime pasidžiaugti, jog šiandien rimtesnių ribojimų taikyti nebūtina: nors užsikrėtimų daugėja, hospitalizuotų žmonių turime nedaug. Tokiai pozicijai pritarė ir medikai.

Nuo spalio 1 dienos ketiname nebeleisti rengti tokių masinio susibūrimo renginių, kaip miestų ar derliaus šventės, kur itin sunku užtikrinti ir kontroliuoti saugumo reikalavimų laikymąsi. Formaliai jų tarsi laikomasi, bet realiai – nė kiek“, – feisbuke teigė premjeras.

Lietuvoje per pastarąjį savaitgalį užfiksuoti 179 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Pirmadienį paskelbta apie dar 70 naujų atvejų.