Astravo atominė elektrinė bus eksploatuojama jau kitų metų pradžioje

EPA-ELTA nuotr.
Astravo AE projektą Baltarusijos Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės Vilniaus, įgyvendina Rusijos bendrovė „Rosatom“.
Astravo atominės elektrinės (AE) pirmojo reaktoriaus fizinis paleidimas įvyks šių metų rugpjūtį, o jo eksploatacija prasidės 2021 m. pirmąjį ketvirtį, praneša TASS.

Šią informaciją Baltarusijos energetikos ministras Viktoras Karankevičius patvirtino duodamas interviu laikraščiui „SB. Belarus Segodnya“.

Jau anksčiau buvo pranešta, kad pabaigta 98 proc. Astravo AE pirmojo bloko statybos darbų ir reaktorius bus įjungtas rugpjūtį.

Pasak ministro, šiuo metu rengiamasi pirmojo reaktoriaus fiziniam paleidimui ir į jį palaipsniui montuojamos 163 branduolinio kuro kasetės.

V. Karankevičius teigė, kad tuo pačiu metu ruošiamasi Astravo AE integracijai į Baltarusijos energetikos sistemą. Ministras sakė, kad buvo rekonstruota arba iš naujo nutiesta 1 700 km aukštos įtampos elektros kabelių, leidžiančių elektrą tiekti į visus šalies regionus.

Astravo AE, tikimasi, išplės elektros energijos pritaikymo galimybes šalies ūkyje.

„Manau, kad Astravo AE paleidimas sukurs geras sąlygas Baltarusijoje vystyti elektra varomą transportą ir jo įkrovimo stotelių infrastruktūrą. Kol kas šalyje tėra 800 elektromobilių, tačiau turint omenyje priimtas priemones galima užtikrintai teigti, kad jų kiekis augs“, – sakė V. Karankevičius.

Anot ministro, elektros energijos naudojimas pastatų šildymui ir karšto vandens tiekimui yra dar viena perspektyvi jos pritaikymo galimybė.

Jis pažymėjo, kad 2019 m. Baltarusija eksportavo 2,4 mlrd. kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos, o šiuo metu svarstomi įvairūs papildomi elektros tiekimo užsienio rinkoms variantai.

Pagal Baltarusijoje priimtą energetikos programą iki 2025 m. šalyje planuojama įrengti 262 elektromobilių įkrovimo stoteles ir skatinti gyventojus įsigyti elektromobilius. Be to, siūloma statyti vien elektra šildomus gyvenamuosius namus.

Be to, pasak ministro, AE paleidimas leis Baltarusijai kasmet sutaupyti 4,5 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų, o tai yra nemažai, nes šalis kasmet importuoja apie 20 mlrd. kubinių metrų dujų.

Astravo AE projektą Gardino srityje, apie 50 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus, įgyvendina Rusijos bendrovė „Rosatom“. Atominė elektrinė turės du 1 200 megavatų galios reaktorius. Antrojo paleidimas taip pat planuojamas 2021 m.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.