Artimiausiu metu Lietuvą pasieks reguliarios, daugiau nei 20 tūkst. vakcinų siuntos

ELTA nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad Lietuvą nuo šiol pasieks reguliarios, daugiau nei 20 tūkst. vakcinų siuntos. Todėl, tikina ministras, bus galima paskiepyti visus priešakinėse linijose su COVID-19 kovojančius asmenis.

„Turime gamintojų patvirtinimą, kad nuo šiol bent jau tris mėnesius mus pasieks reguliarios kas savaitinės siuntos po 20,475 tūkst. (...). Tačiau šie kiekiai dar gali keistis. Šiandien į 5 regioninius centrus yra paskirstoma tiek vakar, tiek praėjusią savaitę gauta siunta. Nuo šiandien skiepijimui yra skiriama daugiau kaip 30 tūkst. vakcinų“, – Sveikatos apsaugos ministerijos surengtoje nuotolinėje spaudos konferencijoje teigė A. Dulkys.

„Kartu su dar praėjusiais metais paskirstytomis ir paskiepytomis vakcinų dozėmis mes galėsime jau visiškai patenkinti visų sveikatos priežiūros, greitosios medicininės pagalbos, gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kito personalo, savanorių... žodžiu, visų kovojančių COVID priešakinėse linijose pirmojo skiepo poreikį“, – sakė jis ir informavo, kokios grupės bus skiepijamos artimiausiu metu.

„Kitą savaitę gauta siunta bus skirstoma į palaikomojo gydymo ir slaugos bei globos namus. Dar vėliau mes užtikrinsime revakcinaciją – antrasis skiepas visoms minėtoms grupėms“, – spaudos konferencijoje pažymėjo ministras.