Artėja ypatinga šventė, Šiaulių meras įsitikinęs, kad pamatyti šį reginį tiesiog būtina

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos nuotr.
Šį savaitgalį Šiauliuose vyks įspūdinga šokio šventė! Birželio 10 dieną, šeštadienį, 21 val. Šiaulių miesto centrinio parko estradoje vyksianti regioninė liaudiškų šokių šventė „Teka saulelė“ žada suburti daugiau nei 1000 renginio dalyvių iš visos Lietuvos. Jie dovanos net 26 choreografinius kūrinius!

Antradienį Šiaulių miesto meras Artūras Visockas priėmė renginio režisierę ir scenarijaus autorę Liną Jankauskaitę-Peleckienę, Šiaulių kultūros centro vadovę Deimantę Bačiulę, Mėgėjų meno skyriaus vedėją Aušrą Brijūnienę. Šventės vyriausiasis baletmeisteris Romualdas Laugalis susitikime nedalyvavo, nes nuolat vyksta repeticijos, pokalbio metu jis intensyviai dirbo su jaunaisiais šokėjais estradoje. Svečius sutiko ir Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė. Kalbėta ne tik apie artėjantį renginį, bet ir apie ateities planus.

Lina Jankauskaitė-Peleckienė, paklausta apie "Teka saulelė" pasiruošimo darbus ir dabartinį, baigiamąjį, jų etapą, nuoširdžiai ir neslėpdama jausmų papasakojo, kad dabar visos visų dalyvaujančiųjų emocijos yra pačios pakiliausios, bet visi jaučia stresą ir atsakomybę. Galutinis vaizdas, kurį mato žiūrovas, yra daugybės žmonių bendro darbo rezultatas. O jai, kaip režisierei, renginys yra labai brangus, išmylėtas, kasdien besikeičiantis.

"Matant, kiek daug žmonių prie to dirba, kokia juos vienija bendrystė, tai jaudina", – teigė režisierė.

Renginio atidaryme žiūrovai pamatys šiauliečio kompozitoriaus Gedimino Dapkevičiaus kūrinį "Saulė ir debesys". Lina Jankauskaitė-Peleckienė, nupasakodama renginio atidarymo pasirodymą, pridūrė: "Jei žmonės ateis, aš neįsivaizduoju, kas turėtų atsitikti, kad jie išeitų nesulaukę pabaigos."

Aušra Brijūnienė papasakojo apie svečių, kolektyvų gausą ir visą sudėtingą bendrą renginio aptarnavimo procesą. Vien šokėjų skaičius pasako daug – apie 1100. Visus kartu vienoje vietoje juos matysime prologe – šventės atidaryme, ir finale. Kitu metu didžiausias vienu metu šoksiančių dalyvių skaičius bus 380. Šokėjai bus įvairiausio amžiaus, jauniausieji – pirmokėliai.

Šiaulių kultūros centro vadovė Deimantė Bačiulė teigė, jog visi nusiteikę ryžtingai: "Ar lietus, ar saulė – mes vis tiek tai padarysim!" Vadovė kalbėjo apie finansinę renginio organizavimo pusę ir ateityje laukiančius planus.

Šventė finansuojama Šiaulių miesto savivaldybės, Lietuvos nacionalinio kultūros centro, Šiaulių kultūros centro lėšomis. Kadangi Šiaulių miesto biudžetas yra visų šiauliečių pinigai, vadinasi kiekvienas miesto gyventojas prisidėjo prie šios šventės atsiradimo.

"Pagal idėjos svarbą, pasiruošimo mastą, visą savaitę trunkančias repeticijas ir kitą įdirbį galiu drąsiai sakyti, kad tai renginys, kokio Šiauliuose seniai nebuvo. Kviečiu ir miesto, ir viso regiono žiūrovus! Pakartosiu režisierės mintį – visi, atėję į šį renginį, tikrai neišeisite – esu įsitikinęs, kad šventę bus verta stebėti iki paskutinė minutės!" – sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Užs. Nr. 533470