
Naujausios
Spalio 20 dieną 13 valandą autorė knygą pristatys Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Pristatyme dalyvaus Dž. Korsakienė ir knygos redaktorė Danguolė Šakavičiūtė. Renginio dalyvių lauks ir kūrybinė veikla bei edukacija – vaikai ir suaugusieji pamatys, kaip buitinėmis priemonėmis tiriamas geriamasis vanduo, pasisvers ir sužinos, kiek vandens reikia išgerti per dieną.
Knyga „Nauji lašelių nutikimai Danguje ir Žemėje“ – 2022 metais išleistos knygos „Pasaka apie tris šaunius vandens lašelius“ tęsinys. Kelionę didžiuoju apytakos ratu įveikia trys vandens lašeliai – Ka, Magnė ir Sulfis, prie jų prisijungė nauji personažai. Jų nutikimus iliustravo dailininkė Marija Smirnovaitė.
Pasaka skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams ir pradinių klasių mokiniams, bet joje įdomių dalykų ras ir suaugusieji.
Pirmojoje knygoje autorei buvo svarbu patraukliai ir įdomiai parodyti sudėtingą nuotekų valymo procesą, mokyti tausoti aplinką. Knyga sulaukė šiltų atsiliepimų: per žaidimą, pasakos formą, nutikimus pavyko paprastai paaiškinti sudėtingus dalykus.
„Antrojoje knygoje norėjau parodyti, kad procesai nesibaigia, vanduo amžinai keliauja ratu. Vandens žemėje yra nei daugiau, nei mažiau – jo tiek, kiek buvo nuo Žemės susiformavimo pradžios. Svarbu, kad vanduo, kurį panaudojame buityje, būtų tinkamai išvalomas, grįžtų į aplinką švarus. Vanduo kyla į debesis, apsuka ratą ir lietumi vėl grįžta į gamtą, dalis kritulių prasiskverbia giliau į žemę. Požeminis vanduo grįžta pas mus – mes jį geriame. Šalys, kurios stokoja požeminio vandens, vartoja upių, ežerų ar jūrų vandenį. Štai kodėl svarbu neteršti aplinkos.“
Daugiau kaip 19 metų įmonėje „Šiaulių vandenys“ dirbanti knygos autorė iki šiol išgirsta mitų, kad vanduo Lietuvoje prastas, ypač dėl kietumo.
„Pasakoje norėjau paaiškinti, kodėl vanduo yra kietas, kad vaikai nuo mažumės žinotų, jog Lietuvos požeminis vanduo yra praturtintas mineralinėmis medžiagomis. Antrąja knyga siekiau atskleisti požeminius Lietuvos lobius. Pasiskundžiame, kad apkalkėja arbatinukai, čiaupai pasidengia baltomis apnašomis, bet noriu akcentuoti, kad vandentiekio įmonės tiekia geriamąjį vandenį, kuris sveikas žmogui, o ne buitinei technikai ar santechnikai.“
Vandens tema, sako Dž. Korsakienė, yra neišsenkanti: apie vandenį galima kūrybiškai pasakoti per įvairias veiklas, patyrimus.
Mintyse – jau ir trečioji pasaka, kurios herojai kelionę tęstų požemiuose, pasakotų apie vandenį nuo senų senovės, kai dar gyveno dinozaurai ir net dar seniau – nuo Žemės susiformavimo.