Apie naktinį miesto gyvenimą

Apie naktinį miesto gyvenimą

GATVĖS POKALBIAI

Apie naktinį miesto gyvenimą

Pasaulio didmiesčiuose vakarais užverda gyvenimas. Žmonės išeina į gatves: pasivaikščioti, pasėdėti kavinėse. Šiauliečių klausėme, koks mieste vyksta naktinis gyvenimas.

Rūta JUKNEVIČIŪTĖ

Bulvare tuštoka

Knygų redaktorė Ema ir absolventas Arūnas Šiauliuose tik svečiai. Abu gimę ir augę čia, bet prieš aštuoneris metus pasirinko studijas Barselonoje.

Grįžę į gimtą miestą, bulvare vaikšto retai, naktiniuose klubuose taip pat nesilanko. „Sėdime prie kompiuterių, — juokiasi Arūnas. — Norint, kad Šiauliuose vyktų naktinis gyvenimas, reikia išmesti televizorius, atimti kompiuterius“.

Jaunuoliai pasakojo, kad Barselonoje vakarais būna tiek žmonių, kad net gatve sunku prasibrauti. Žmonės sėdi parkuose, prie jūros, retas kuris vakare lieka namie.

Ema sako, kad net ir Lietuvos sostinėje netenka vakarais matyti daug žmonių, Šiaulių bulvare — tuo labiau.

Ji giria jaukias miesto kavinukes, atsinaujinusį Šiaulių bulvarą. Tačiau mano, kad žmonėms trūksta noro išeiti iš namų.

Jaunimo pomėgiai atsispindi suvestinėse

Krovėjas Vidas sako, kad savaitgalio vakarus leidžia su draugais, o ne bulvare.

Apie jaunimo naktinį gyvenimą, sako, galima spręsti pažiūrėjus žinias, paskaičius laikraštį, o kartais ir realybėje matant išdaužytas autobusų stoteles.

Vidas mano, kad Šiauliuose trūksta pramogų įvairovės. „Reikėtų ne vien naktinių klubų. Gal karaoke barų be alkoholio, krepšinį kur nors pažaisti vakare?“.

Vidas prisiminė apsilankymą viename Austrijos kurortiniame miestelyje. Sako, kad žmonių naktį ten daug. Vieni išeina tiesiog pasivaikščioti, kiti kavinėse sėdi.

Lietuviai nemoka atsipalaiduoti

Teisininkė Vitalija sakė, kad vakare išeiti į bulvarą saugu: „Tik gal nėra per daug kur eiti“. Jos manymu, Šiauliams reiktų daugiau naktinių klubų ir kavinių. O pensinio amžiaus žmones išvilioti iš namų vakare, moters žodžiais, beviltiška. “Jie sėdi prie televizorių — jiems to užtenka. Galbūt viskas priklauso ir nuo žmogaus požiūrio. Naktinis gyvenimas skirtas jaunimui“, — svarstė Vitalija. — Į kurortą žmonės išvažiuoja atsipalaiduoti. O čia kur vaikščiosi, jei tau ryte į darbą“.

Vitalija mano, kad lietuviai nelabai moka atsipalaiduoti: „Šiauriečiai uždaresni, nelabai reiškia savo emocijas“.

Trūksta tolerancijos

Verslininkas Nikolajus tvirtina, kad Šiauliuose naktinis gyvenimas neegzistuoja: „Nebent asocialių žmonių, kurie gyvena naktinį gyvenimą vogdami, plėšdami, prievartaudami šiauliečius“.

„Gert ir duot į snukį — tokia lietuvių linksminimosi kultūra“, — šypsosi vaikinas. Jo nuomone, šiauliečiai turėtų būti šiuolaikiškesni ir tolerantiškesni: “Kol kas į “kitokio plauko“ žmones žiūrima taip: “Kas čia per pankai — einam daužyt“.

Nikolajui teko gyventi Anglijoje. Ten, pasakoja, žmonės vakarais išeina pasivaikščioti ar tiesiog pasėdėti ant žolės stebint saulėlydį. „Visi atsipūtę, niekas niekur neskuba. Kai pragyvenimas lengvas, nelabai ir suki dėl ko nors galvą“, — reziumuoja.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PALYGINIMAS: Ema ir Arūnas pasakojo, kad Barselonoje vakarais tiek žmonių, kad net gatve sunku prasibrauti. 

 

DRAUGAI: Vidas prisipažino, kad bulvare vakarais nevaikšto. Jo laisvalaikis — išvykos pas draugus.

MENTALITETAS: Vitalija mano, kad šiauriečiams sunkiau atsipalaiduoti. 

 

KULTŪRA: Nikolajus mano, kad išgerti ir muštis — tokia kol kas linksiminimosi kultūra.