„Akropolyje“ dirbo koronavirusu užsikrėtęs žmogus

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Vienoje iš „Akropolio“ parduotuvių dirbęs asmuo užsikrėtė koronavirusu. Specialistai sako, kad žmonėms baimintis nereikia.
Savaitgalį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie vieną naują koronaviruso užsikrėtimo atvejį Šiauliuose. Liga nustatyta asmeniui, dirbusiam viename iš didžiausių miesto prekybos centrų.

Atvejis neišaiškintas

Šeštadienį užfiksuotų naujų koronaviruso atvejų statistikoje vienas atsirado Šiauliuose. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, asmuo niekur nebuvo išvykęs.

Trečiadienį, grįžęs iš darbo, pradėjo karščiuoti. Ketvirtadienį nedirbo – turėjo laisvą dieną, o penktadienį jam patvirtintas COVID-19 atvejis. Du žmonės, turėję artimą kontaktą, izoliuojasi.

Justina Petravičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistė, „Šiaulių kraštą“ informavo, kad iki šiol nepavyko išsiaiškinti, kaip sergantysis užsikrėtė koronavirusu.

„Galime vertinti, kad tai yra plitimo visuomenėje atvejis, kai užsikrėtimo grandinės atsekti nėra galimybių“, – teigė J. Petravičienė.

Specialistų skaičiavimais, apie ketvirtadalis iš visų užsikrėtimų yra neišaiškinami. Jie – patys grėsmingiausi.

„Tai apsunkina pačią situaciją, nes mes nežinome, kur plinta ta grėsmė. Mes galime užkirsti kelią infekcijai toliau plisti nustatę tą atvejį, atlikę visus epidemiologinius veiksmus, bet šaltinis lieka neidentifikuotas“, – sakė specialistė.

Jos teigimu, bet kokiu sudėtinga aiškintis žmonių užsikrėtimo aplinkybes, nes jie turi prisiminti, ką veikė prieš dvi savaites. Dar blogiau, jei žmonės to nenori daryti.

Baimintis nereikėtų

Dominykas Mertinas, „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas, „Šiaulių kraštui“ patvirtino, kad tarp šeštadienio statistikoje užfiksuotų atvejų nustatytas ir vienos Šiaulių „Akropolio“ parduotuvės darbuotojui.

Jis pridūrė, kad „kartu su susirgusiuoju dirbę žmonės į savo darbo vietas galės grįžti tik gavus neigiamus testų atsakymus bei leidus specialistams.“

D. Mertinas pranešė, kad prekybos centre nuolat dezinfekuojami dažniausiai liečiami paviršiai, sanitarinės patalpos, ventiliacijos sistema veikia visu pajėgumu, dezinfekcinis skystis prieinamas visiems.

„Ir darbuotojams, ir lankytojams nuolat primename, kad pajutus bet kokius peršalimui būdingus simptomus jokiu būdu negalima lankytis prekybos ir pramogų centruose ar kitose viešose vietose ir reikėtų likti namuose“, – teigė D. Mertinas.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistė J. Petravičienė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad žmonės, praeitą savaitę lankęsi prekybos centre, gali būti ramūs, mat virusui plisti reikalingas ilgalaikis buvimas šalia užsikrėtusiojo.

„Jeigu buvo trumpalaikis kontaktas, toje pačioje parduotuvėje žmonės prasilenkė trijų metrų atstumu dvi sekundes, tikrai rizikų nėra įžvelgiama. Žmonės turėtų nesibaiminti to“, – paaiškino specialistė.

Kaukės bus privalomos

Visoje Lietuvoje daugėjant koronaviruso užsikrėtimo atvejų, sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius vakar pranešė, kad bus siūloma Vyriausybei įvesti privalomą kaukių dėvėjimą viešose uždarose vietose.

Neabejojama, kad tarp tokių vietų bus viešasis transportas ir prekybos centrai. Ministras neatmetė galimybės, kad kaukės bus privalomos kavinių lankytojams.

„Trečiadienio posėdyje mes išklausysime visas institucijas, visus pasiūlymus ir priimsime sprendimus“, – akcentavo E. Jankevičius.

Kaip sakė ministras, jei Vyriausybė pritars privalomo kaukių dėvėjimo grąžinimui, šis reikalavimas turėtų įsigalioti tuoj pat arba kitą dieną.

Komentarai

as    Ant, 2020-07-28 / 09:20
o kodėl neįvardinta konkreti parduotuvė? Kaip žmonėms būti garantuotiems, kad su tuo asmeniu nebendravo? Ir beje nesigirkit nuolatiniu visų paviršių valymu, nes tikrai to nedarote, kasdien užeinu dėl smulkmenų, tačiau valančių neteko matyti nei kartą. Beje užeinant į Maxsimą net 3 dienas dezinfekcinio skysčio bakeliai buvo tušti. Baigėsi karantinas ir visas vadžias atleidote.
Tiesa    Ant, 2020-07-28 / 17:49

In reply to by as

Tiesa, kartais yra tik deklaruojama, kad laikomasi. Kodėl nerašo konkrečiai vietą, gal žmonės patys atseks, kur buvo, ar jaučia kažką. Kartais rašo tokioje apskrityje, o turėtų rašyti tokiame miestelyje, tokioje vietoje...
lota    Ant, 2020-07-28 / 10:11
Neišaiškina, nes 100 procentu meluoja tikrus faktus arba kažką iš parvykusių pažįstamų ,kurie nesikarantinavę šlaistosi dangsto.Dėl paviršių valymo tikrai netikiu, niekas ten nieko nevalo ir net nesiruošia valyti.Žmonės kaip išprotėję stumdosi eilėse, lipa ( tiesiogine prasme ) prie kasų vieni kitiems ant galvos ..Galėsim padėkoti valdžiai , kurie pataikauja saujelei keliauninkų - valkatų , per kuriuos vėl bus viskas uždaryta ir sėdėsim kokius tris mėnesius karantine...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.