98 procentai daugiabučių, nebenorinčių naudotis dujų balionais, pasirinko juos pakeisti elektra

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Beveik tūkstantis daugiabučių visoje Lietuvoje maistui gaminti nustos naudoti dujų balionus.
Iš beveik 900 daugiabučių, apsisprendusių dar šiais metais su valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų (SND) balionus į saugius energijos šaltinius, daugiau kaip 98 proc. pasirinko maisto ruošimui naudojamus SND balionus pakeisti elektros energija, nurodo Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).

Taryba ketvirtadienį paskelbė daugiabučių namų, kuriuose vyks rangos darbai, sąrašus. Šiaulių apskrityje 107 namai atsisakys SND balionų: iš jų – 58 Kelmės, 29 Pakruojo ir 20 Joniškio rajonuose.

Kaip nurodo VERT, daugiabučio namo, kuriame numatoma vykdyti projektą ir kuris įtrauktas į viešai skelbiamą sąrašą, gyventojai iki rugsėjo 7 dienos kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo apsispręsti ir pasirinkti alternatyvų energijos šaltinį (elektrą ar dujas).

Kitu žingsniu jie turės pasirinkti rangovą, kuris atliks namo vidaus tinklo rekonstrukcijos darbus, kartu įvertinant ir poreikį didinti tinklo pajėgumus. Norint pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, darbų sąmatos turi būti parengtos ir pateiktos „Energijos skirstymo operatoriui“ iki 2020 metų spalio 1 dienos.

Visus rangos darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 dienos.

Valstybės parama vienam butui, iš kurio šalinamas SND balionas, šiais metais sieks iki 600 eurų.