75 nauji COVID-19 atvejai Šiaulių apskrityje

„Šiaulių krašto“ infografika
Sergančiųjų COVID-19 Šiaulių apskrityje, šio ryto duomenimis, yra 2 978.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 1372 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 333 atvejai buvo užfiksuoti Vilniaus, 215 – Klaipėdos, 214 – Kauno, 140 – Tauragės, 139 – Panevėžio, 111 – Telšių, 75 – Šiaulių, 60 – Marijampolės, 43 – Utenos, 37 – Alytaus apskrityse. 4 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Iš per praėjusią parą (lapkričio 14 dieną) gautų 1372 teigiamų testų rezultatų 272 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC buvo gauti 1100 teigiami testų rezultatai, iš jų apklausti 826, likę epidemiologiškai neištirti 274 atvejai yra tiriami šiandien. Taip pat šiandien vykdomas ne tik vakar vėlai vakare ir naktį į sistemą patekusių (272), bet ir šiandien gaunamų atvejų ištyrimas.

Per praėjusią parą fiksuoti atvejai yra susiję su protrūkiais bendrovėse „Orlen Retail Lietuva“ Kryžkalnyje, „Modest“ Tauragėje, „Achema“, „Hegelmann Transporte“, „Skytech.lt“, „Kėdainių vandenys“, „Utenos vandenys“

Taip pat fiksuota ligos atvejų Lietuvos kariuomenėje, Kauno vyriausiajame policijos komisariate, Šilalės savivaldybėje, Tauragės šeimos gerovės centre. Vakar fiksuoti atvejai siejami su Kauno „Gijos klinikomis“, „InMedica“ Skaudvilės skyriumi, Adakavo socialinės globos namais, Šv. Juozapo globos namais Panevėžyje, Tauragės „Šaltinėlio“ globos namais, Marijampolės Suvalkijos socialinės globos namais, Utenos šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligonine, Biržų rajono socialinių paslaugų centru. Atvejai per praėjusią parą buvo fiksuoti: LSMU Kauno klinikose, LSMU Kauno ligoninėje, Mažeikių ligoninėje, Raseinių ligoninėje, VU ligoninės Santaros klinikose, Vilkpėdės ligoninėje, Biržų ligoninėje, Tauragės ligoninėje.

Fiksuoti atvejai susiję su šiomis ugdymo įstaigomis: Vilniaus Gerosios Vilties progimnazija, Kėdainių lopšeliu-darželiu „Vyturėlis“, Šiaulių lopšeliu-darželiu „Sigutė", Marijampolės „Ryto“ pagrindine mokykla, Vilkaviškio lopšeliu-darželiu „Buratinas".

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 11 mirties nuo koronaviruso atvejų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 277 gyvybes.

Mirties atvejai buvo fiksuoti Kauno, Vilniaus, Tauragės, Telšių ir Marijampolės apskrityse. Asmenys priklausė amžiaus grupėms nuo 50 iki 89 metų. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.

6 mirties atvejai dėl kitų priežasčių vakarykštę parą buvo užregistruoti Vilniaus, Panevėžio ir Tauragės apskrityse.

NVSC primena, kad asmenys, kurie gavo patvirtinimą, kad jiems atliktas tyrimas PGR metodu (imant tepinėlį iš nosiaryklės) yra teigiamas, t. y. nustatytas koronavirusas, turi nedelsiant izoliuotis, nelaukdami NVSC specialistų skambučio, taip pat – informuoti asmenis, su kuriais pastaruoju metu bendravo, apie galimą riziką.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Iš viso Lietuvoje, šio ryto duomenimis, serga 26 620 žmonės.