61 naujas koronaviruso atvejis Lietuvoje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje per paskutinę parą registruota 11 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso aktyvių ligos atvejų skaičius apskrityje šoktelėjo iki 104. Iš jų 68 – Šiaulių mieste, 15 – Šiaulių rajone, 11 – Radviliškio rajone, 5 – Akmenės rajone, 3 – Kelmės rajone, 2 – Pakruojo rajone.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 – Kauno, 11 – Šiaulių, 8 – Telšių, 4 – Panevėžio, 2 – Klaipėdos bei 1 – Marijampolės apskrityse. Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 45 asmenys. 15 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Per praėjusią Panevėžio apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis iš Jungtinės Karalystės.

40 atvejų siejama su židiniais

Penki koronaviruso atvejai vakarykštę parą patvirtinti Radviliškio ligoninėje. Visi asmenys yra darbuotojai. Ketvirtadienį NVSC gavo informaciją apie dar 23 teigiamus testų COVID-19 ligai nustatyti rezultatus. Asmenys informuoti, tačiau epidemiologinė diagnostika vis dar vykdoma, šie atvejai į statistiką bus įtraukti šeštadienį. Savo ruožtu, NVSC nurodė ligoninei į įstaigą nepriimti naujų pacientų, NVSC specialistai tęsia darbą šioje įstaigoje.

Kauno apskrityje registruoti penki atvejai, siejami su židiniu Raseinių ligoninėje. Iš šių asmenų trys yra darbuotojai, du – antriniai kontaktai. Vertinama, kad iš viso su protrūkiu siejami septyni COVID-19 atvejai. NVSC specialistai ligoninei yra pateikę rekomendacijas testuoti darbuotojus, taip pat numatyta vertinti, kaip ligoninėje laikomasi infekcijų kontrolės.

Keturi ketvirtadienio parą Vilniaus apskrityje registruoti atvejai siejami su Vilniaus Gabijos progimnazija. Vienas iš šių asmenų yra Gabijos progimnazijos, kitas – Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos mokinys ir dviejų šeimų nariai. Gabijos progimnazijoje besimokantis vaikas buvo izoliuotas, todėl naujų kontaktų nenustatyta, o „Vyturio“ pradinėje mokykloje vaikas užkrečiamuoju periodu nebuvo, tad darbas šioje ugdymo įstaigoje vyksta įprastai. Iš viso šiuo metu nustatyta 19 susijusių atvejų.

Du atvejai Panevėžio apskrityje yra siejami su šeimos švente. Iš viso, vertinama, kad susiję yra 11 atvejų.

Vienas ketvirtadienį registruotas koronaviruso atvejis Kauno apskrityje siejamas su židiniu Raseinių policijoje. Asmuo nėra įstaigos darbuotojas. Šiuo metu turimais duomenimis, iš viso su protrūkiu siejami 27 koronaviruso atvejai.

Dar vienas atvejis Kaune yra siejamas su transporto įmone. Tai jau 34-asis susijęs susirgimas.

Taip pat vienas atvejis, praėjusią parą registruotas Šiauliuose, siejamas su mieste veikiančia siuvimo įmone. Šiuo metu registruoti 45 su šiuo židiniu susiję atvejai.

Vilniuje vakarykštę parą patvirtintas vienas atvejis, siejamas su šeimos švente. Vertinama, kad iš viso su židiniu yra susiję 9 atvejai.

Vilniuje registruotas susirgimas, siejamas su Vilniaus senamiestyje įsikūrusiu baru. Asmuo, vertinama, užsikrėtė namų aplinkoje nuo bare dirbančio asmens. Tai 3-iasis susijęs susirgimas.

Nauji židiniai

Taip pat ketvirtadienį registruoti 7 nauji židiniai: 3 Vilniaus apskrityje, 2 Telšių, po vieną – Šiaulių ir Panevėžio apskrityse.

Keturi atvejai, Vilniaus apskrityje nustatyti ketvirtadienio parą, yra siejami su mokėjimų apdorojimus vykdančia įmone. Iš viso registruoti 5 COVID-19 atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Dar keturi nauji COVID-19 atvejai Vilniuje, vertinama, yra susiję su ledo ritulio treniruote ir varžybomis. Iš viso, šiuo metu turimais duomenimis, registruoti 5 su židiniu susiję atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos.

Penki atvejai Telšių apskrityje yra siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. Du iš šių asmenų yra darbuotojai, kiti – susiję asmenys. Vienas iš šių asmenų yra Mažeikių „Ventos“ progimnazijos mokinys, kuris mokykloje užkrečiamuoju periodu nebuvo, tad kontaktų nenustatyta, darbas ugdymo įstaigoje vyksta įprastu režimu. Iš viso registruoti 6 su židiniu susiję atvejai. NVSC turimais duomenimis, savivaldybės patalpos dezinfekuotos, savivaldybėje apribotas pašalinių asmenų nebūtinas patekimas į patalpas.

Dar trys nauji koronaviruso atvejai siejami su asmenine švente Plungės rajone. Iš viso su židiniu siejami 5 atvejai.

Taip pat naujas židinys registruotas Švenčionių rajone. Čia COVID-19 patvirtinta Švenčionių profesinio rengimo centro darbuotojui, kuris kontakto su mokiniai neturi. Iš viso iki šiol registruoti 2 susiję atvejai. Abu asmenys yra darbuotojai, neturintys tiesioginio kontakto su mokiniais.

Židinys registruotas Kelmės ligoninėje. Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas šios įstaigos darbuotojui. Izoliuoti 4 medikai. Šiuo metu pacientai į Vidaus ligų skyrių neguldomi, testuojama 14 šio skyriaus darbuotojų ir 8 pacientai.

Naujas atvejis siejamas su židiniu Biržuose veikiančioje draudimo kompanijoje.  Iš viso registruoti  2 susiję atvejai.

Be to, dar penki asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

15 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 15 asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Atkreiptinas dėmesys, kad vienas iš šių asmenų yra mokytojas, dirbantis dviejose mokyklose – Marijampolės Petro Armino progimnazijoje ir Marijonų gimnazijoje. Šiose ugdymo įstaigose izoliuoti 276 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu.

Taip pat vienas asmuo, kurio užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Klaipėdos licėjaus mokinys. Nustatyta, jog didelės rizikos sąlytį turėjo 15 bendraklasių. Izoliuoti mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu.

Be to, du asmenys, kurių užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, yra Kauno lopšelio-darželio „Spindulėlis“ ir Kauno „Aleksoto“ darželio-lopšelio darbuotojai. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, nustatinėjami kontaktai.

Taip pat vienas asmuo, kuriam COVID-19 patvirtinta vakar, yra Kauno Vytauto Didžiojo universiteto studentas. Nustatyti du didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.  

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3565 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1283 asmenys, 2181 – pasveiko.