60 naujų COVID-19 atvejų Šiaulių apskrityje

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje praėjusią parą nustačius rekordinį skaičių – 60 – naujų koronaviruso atvejų, dabar sergančiųjų suskaičiuojama 289. Iš jų 129 – Šiaulių mieste, 99 – Radviliškio rajone, 34 – Šiaulių rajone, 11 – Kelmės rajone, 9 – Akmenės rajone, 6 – Pakruojo rajone ir vienas Joniškio rajone. Epidemiologinė situacija apskrityje prasčiausia Radviliškio rajone – čia 100 tūkstančių gyventojų tenka 291,5 sergančiojo, Šiauliuose rodiklis siekia 100,5, Šiaulių rajone – 77,2, Kelmės rajone – 43,3, Akmenės rajone – 37,3, Pakruojo rajone – 26,9, Joniškio rajone – 4,8. Šalies rodiklio vidurkis – 31,2.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 138 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 60 iš jų registruota Šiaulių, 37 – Kauno, 33 – Vilniaus, 5 – Panevėžio, 2 – Marijampolės ir vienas – Utenos apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 113 asmenų. 24 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Vilniaus apskrityje registruotas įvežtinis atvejis iš Austrijos.

93 atvejai siejami su židiniais

28 praėjusią parą patvirtinti atvejai siejami su Radviliškio ligonine. Diagnozės nustatytos 22 pacientams, 4 darbuotojams ir 2 antrinius kontaktus turėjusiems žmonėms. Iš viso, ketvirtadienio ryto duomenimis, su židiniu siejami 102 atvejai: 59 pacientai, 36 darbuotojai ir 7 antriniai atvejai.

Penki atvejai trečiadienį siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 19 atvejų – 12 darbuotojų ir 7 pacientai.

Dar du atvejai Šiauliuose siejami su Šiaulių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotimi. Abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso šiuo metu registruoti 4 susiję atvejai.

Taip pat du atvejai, registruoti trečiadienį, siejami su Šiaulių lopšeliu-darželiu „Kregždutė“. Vienas asmuo yra darbuotojas, kitas – vaikas. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai, įskaitant patvirtintus trečiadienį.

Du nauji atvejai siejami ir su protrūkiu tarp Šiaulių teisėsaugos institucijų darbuotojų. Vertinama, kad iš viso jau susiję 14 atvejų.

Šiauliuose fiksuojamas ir naujas židinys įmonėje akcinėje bendrovėje „Rūta“. Trečiadienį liga patvirtinta dviem darbuotojams ir 1 susijusiam asmeniui. Iš viso registruoti 4 susiję COVID-19 ligos atvejai.

Šeši iš trečiadienį registruotų atvejų siejami su židiniu Blinstrubiškių socialinės globos namuose, veikiančiuose Raseinių rajone. COVID-19 patvirtinta 5-iems globotiniams ir 1-am darbuotojui. Iš viso šiuo metu registruoti 8 susiję atvejai.

Taip pat trys atvejai siejami su Raseinių ligonine. Asmenys yra darbuotojai. Iš viso registruota 17 susijusių atvejų.

Keturi atvejai, registruoti trečiadienį, siejami su Raseinių savivaldybe (iš viso – 15 susijusių atvejų), dar 4 – su įmone „Raseinių prekyba“ (iš viso 6 atvejai), 2 – su Viduklėje veikiančiu darželiu ( iš viso 4 atvejai).

Be to, registruotas naujas židinys, siejamas Raseinių choru „Šatrijos“. Tai 2-asis susirgimas. Chore nustatyti 36 sąlytį turėję asmenys.

Kaune registruoti du susirgimai Kauno K. Griniaus progimnazijos mokiniams (iš viso 7 susiję atvejai) bei dviem Kauno Erudito licėjaus mokiniams.

Aštuoni praėjusią parą Vilniuje registruoti atvejai siejami su šokių studija „City dance“. Vertinama, kad su protrūkiu susiję 25 koronaviruso atvejai. NVSC aktyviai dirba su šokių studijos administracija, aptariamos įvairios prevencinės priemonės ir kita.

Dar du atvejai Vilniaus apskrityje siejami su židiniu sporto klube „Gym Plius“. Su šiuo protrūkiu dabar siejama 20 infekcijos atvejų. NVSC specialistai įmonei pateikė rekomendacijas mažinti žmonių skaičių grupinėse treniruotėse arba išvis jų atsisakyti.

Tuo metu dar aštuoni atvejai, patvirtinti praėjusią parą, siejami su ansambliu „Lietuva“. Visi asmenys yra jo nariai. Iš viso registruota jau 14 susijusių atvejų, įskaitant patvirtintus trečiadienį. Ketvirtadienį NVSC vykdys nuotolinius mokymus ansamblio darbuotojams, taip pat pradedamas profilaktinis jų testavimas (5 dieną po paskutinio sąlyčio).

Vienas atvejis siejamas su Rokiškio rajono Juodupės gimnazija. Koronavirusas patvirtintas darbuotojui, kuris dėl turėto sąlyčio buvo izoliacijoje. Iš viso registruoti 4 susiję atvejai. 

Be to, dar 20 asmenų, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

24 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 24 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4070 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1709 asmenys, 2253 – pasveiko.