54 nauji COVID-19 atvejai Šiaulių apskrityje

„Šiaulių krašto“ infografika
Šiaulių apskrityje, šio ryto duomenimis, sergančiųjų COVID-19 yra 779. Skaičius nežymiai paaugo, nors per praėjusią parą užfiksuota daugiau nei pusšimtis naujų koronaviruso atvejų. Epidemiologinė situacija žymiai gerėja Radviliškio rajone, sergančiųjų sumažėjo ir Akmenės rajone. Kelmės ir Pakruojo rajonuose rajone jų tiek pat, Šiaulių mieste ir rajone – nežymiai padaugėjo. Didžiausias aktyvių COVID-19 atvejų šuolis Joniškio rajone – 9 nauji sergantieji.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 188 iš jų registruoti Vilniaus, 89 – Kauno, 75 – Klaipėdos, 54 – Šiaulių, 21 – Marijampolės, 20 – Telšių, 14 – Tauragės, 9 – Alytaus, 3 – Utenos, vienas – Panevėžio apskrityse. Apie tai pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

139 užsikrėtimai – neaiškūs

Šiuo metu atlikti 318 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 177 asmenys.

Registruoti 2 įvežtiniai atvejai: po vieną iš Baltarusijos ir Norvegijos. 139 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

156 atvejai siejami su protrūkiais

8 praėjusią parą patvirtinti atvejai yra siejami su „Klaipėdos vilties“ protrūkiu, 5 atvejai Kauno apskrityje siejami su Blinstrubiškių socialinės globos namų protrūkiu, taip pat 5 atvejai – su Kretingos socialinių paslaugų centru, 2 – su Jurdaičių socialinės globos namais.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigose 5 praėjusią parą patvirtinti atvejai yra siejami su Joniškio r. savivaldybės greitosios medicininės pagalbos stotimi, iš jų 3 yra antriniai. 4 atvejai praėjusią parą patvirtinti Respublikinės Šiaulių ligoninės protrūkyje, iš jų po vieną Akių ligų skyriuje, operacinėje, Psichiatrijos klinikoje, Onkologijos klinikoje. Šiaulių apskrityje 3 atvejai patvirtinti Kuršėnų slaugos ligoninės protrūkyje.

Taip pat 4 atvejai užfiksuoti Klaipėdos universitetinės ligoninės protrūkyje, vienas iš jų šios ligoninės Ginekologijos skyriuje. 4 atvejai užfiksuoti Klaipėdos jūrininkų ligoninės protrūkyje, 3 iš jų siejami su protrūkiu šios ligoninės Palangos departamente.

Po 2 atvejus užfiksuota Kauno klinikų Chirurgijos ir Ginekologijos skyriuose.

Be to, po 2 atvejus patvirtinta Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre, Palangos reabilitacijos ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės protrūkiuose.

4 atvejai siejami su Kartenos mokykla-daugiafunkciu centru Klaipėdos apskrityje. 3 atvejai, iš kurių 2 antriniai, yra siejami su Kauno Aleksoto lopšelio-darželio protrūkiu. Po 2 atvejus patvirtinta LCC, Žeimenos gimnazijos, Vaišvydavos pagrindinės mokyklos, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos protrūkiuose. Taip pat 2 atvejai yra siejami su Vytauto Didžiojo universiteto bendrabučio protrūkiu.

4 atvejai yra siejami su Kartenos meno kolektyvo protrūkiu. Taip pat 4 atvejai patvirtinti Kėdainių r. savivaldybės protrūkyje.

4 atvejai, patvirtinti praėjusią parą, yra siejami su statybų įmone „Kvėdarsta“ Tauragės apskrityje, 3 atvejai siejami su spalio 16 d. Prienų rajone vykusiomis šermenimis. 3 atvejai Kauno apskrityje yra siejami su žiemos sporto mokykla „Baltų ainiai“.

Dar 3 mirtys nuo koronaviruso

Praėjusią parą patvirtinti 2 mirties atvejai Šilutės rajone. Vienas asmuo priklausė 40–50 metų amžiaus grupei, turėjo kitų lėtinių susirgimų. Užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Kitas asmuo priklausė 80–90 metų grupei, taip pat turėjo kitų lėtinių susirgimų. Šio asmens užsikrėtimo koronavirusine infekcija aplinkybės yra nežinomos.

Taip pat viena mirtis fiksuota Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 80–90 metų amžiaus grupei. Užsikrėtimo aplinkybės galimai susiję su Marijampolės specialiaisiais socialinės globos namais.

Vilniaus apskrityje patvirtintas mirties atvejis asmeniui, kuris sirgo COVID-19, tačiau asmens gyvybė užgeso dėl kitų priežasčių. Užsikrėtimo aplinkybės liko nežinomos.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 9578 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 5388 asmenys, 4015 – pasveiko.