434 šiauliečiai siekia Tarybos nario mandato, 13 – mero posto

Redakcijos archyvo nuotr.
Į vieną vietą miesto Taryboje yra 14 pretendentų, o į Šiaulių mero kėdę atsisėsti norėtų 13 politikų.
Šiaulių mieste į rinkimus eina 434 asmenys, pretenduojantys į miesto Tarybos narius, o merais norėtų tapti 13 politikos veikėjų. Tokius skaičius Šiaulių miesto savivaldybės rinkimų apygardos komisija įrašė baigtame rengti leidybai informaciniame leidinyje. Bet šie duomenys iki rinkimų dar gali keistis.
Šiaulių miesto savivaldybės rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Lina Janauskienė „Šiaulių kraštui“ komentuoja rinkimų aktualijas.

 

Konkursas į valdžią

L. Janauskienė informavo, jog informacinis leidinys parengtas spaudai pagal pareiškinius dokumentus. Duomenys preliminarūs, dokumentai vis dar tikrinami, bet skubama leidinį atiduoti spaudai, nes iki rinkimų liko tik pusantro mėnesio. Leidinys bus išleistas 48,5 tūkstančio egzempliorių tiražu ir išdalintas rinkėjams, jų mieste yra per 81,9 tūkstančio.

Šiauliuose savivaldos rinkimuose panoro dalyvauti 11 partijų, 2 politiniai komitetai ir viena savarankiškai išsikėlusi kandidatė į merus.

„Tik viena iš partijų neiškėlė kandidato į merus, o viena partija neiškėlė kandidatų sąrašo, tik kandidatą į merus,“ – vardijo komisijos pirmininkė.

Kandidatų į Šiaulių miesto tarybą sarašus ir kandidatus į merus kelia Darbo partija (kandidatė į merus Danguolė Martinkienė), Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (kandidatė į merus Asta Lesauskienė), Laisvės partija (kandidatas į merus Aurimas Lankas), partija „Laisvė ir teisingumas“ (kandidatas į merus Edmundas Baltramiejus Bilotas), Liberalų sąjūdis (kandidatė į merus Vilma Strupienė), Regionų partija (kandidatas į merus Andrius Šedžius), Socialdemokratų partija (kandidatė į merus Roma Janušonienė), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (kandidatas į merus Martynas Šiurkus), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (kandidatas į merus Valerijus Simulik).

Kandidatų sąrašus ir kandidatus į merus kelia politiniai komitetai „Nepartinis sąrašas „Dirbame miestui“ (kandidatas į merus Artūras Visockas) ir „Šiaulių labui!“ (kandidatas į merus Zakiras Medžidovas).

Krikščionių sąjunga iškėlė tik kandidatą į merus – Algimantą Pozdniaką, o Tautos ir Teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) – tik kandidatų sąrašą. Bet jame įrašytas ir A. Pozdniakas, pretenduojantis į merus nuo Krikščionių sąjungos.

Savarankiškai į merus išsikėlė šiaulietė Irma Gajauskaitė.

„Mes perspėjame rinkėjus, jog leidinyje pateikti duomenys iki rinkimų dar gali keistis, – pabrėžė komisijos pirmininkė L. Janauskienė. – Kai kurios naujos partijos ir savarankiškai išsikėlusi kandidatė į merus dar renka rinkėjų palaikymo parašus.“

Galutinis terminas surinkti rinkėjų palaikymo parašus – sausio 19-oji iki darbo pabaigos. Šiauliuose reikia surinkti ne mažiau kaip 550 rinkėjų parašų. Pagal įstatymą parašus renka tik tos partijos, kurios pirmą kartą dalyvauja rinkimuose, politiniai komitetai bei savarankiškai išsikėlę asmenys.

„Reikiamą skaičių parašų jau yra surinkę abu politiniai komitetai ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, – informavo komisijos pirmininkė. – Parašus dar renka ir parašų lapus turi mums grąžinti Laisvės partija, partija „Laisvė ir teisingumas“, kandidatas į merus nuo Krikščionių sąjungos Algimantas Pozdniakas ir savarankiškai išsikėlusi kandidatė Irma Gajauskaitė. Jeigu parašų nesurinks, kiek reikia, nebus įrašyti į balsavimo biuletenius.“

Vyriausioji rinkimų komisija galutinai kandidatus į merus ir į savivaldybių tarybas patvirtins ir paskelbs vasario 3 dieną.

Rinkėjų sumažėjo

VRK duomenimis, Šiauliuose dabar yra 81 971 rinkėjas. Palyginti su praėjusiais savivaldos rinkimais mieste rinkėjų sumažėjo beveik 3,5 tūkstančio. Per 2019 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimus buvo 85 429 rinkėjai.

„Iš viso apygardoje sudarytos 34 rinkimų apylinkės, pasikeitė vienos iš jų ribos – Žaliūkių apylinkės, nes prie jos prijungtas Žaliūkių kaimas, šioje apylinkėje rinkėjų padaugėjo dviem šimtais“, – sakė Šiaulių miesto rinkimų apygardos komisijos pirmininkė L. Janauskienė.

Ji taip pat informavo, jog kai kuriems miesto rinkėjams teks eiti balsuoti į kitas vietas, nes pasikeitė devynių apylinkių balsavimo būstinės.

J. Basanavičiaus rinkimų apylinkės būstinės naujas adresas J. Basanavičiaus g. 92 (lopšelio-darželio „Sigutė“ patalpos), M. K. Čiurlionio apylinkės – M. K. Čiurlionio g. 16A (Šiaulių valstybinės kolegijos fakulteto patalpos), Šimšės apylinkės – K. Kalinausko g. 17 (Sanatorinės mokyklos patalpos), Ragainės apylinkės – Tilžės g. 63B (Socialinių paslaugų centro patalpos), K. Donelaičio apylinkės – Pramonės g. 13 (Krepšinio akademijos patalpos), Dainų rinkimų apylinkės – Aido g. 27 (Savivaldybės bibliotekos filialo patalpos), Žaliūkių apylinkės – Gardino g. 8 (Teniso akademijos patalpos), Rėkyvos apylinkės – Poilsio g. 1 (Rėkyvos progimnazijos patalpos). Architektų apylinkės – Dainų g. 28 (lopšelio-darželio „Dainelė“ patalpos).

„Norinčių dirbti rinkimų apylinkių komisijose netrūksta, – sakė L. Janauskienė. – Komisijų narius ir pirmininkus delegavo visos partijos, dalyvaujančios rinkimuose. Juos patvirtintinsime ir prisaikdinsime artimiausiu metu. „

Apylinkių komisijose dirbs nuo 5 iki 11 narių. Jeigu buvo du pretendentai į komisijos pirmininkus, burtu keliu apylinkės komisijos pirmininkas buvo išrinktas.

„Rinkimų stebėtojus partijos pačios renkasi, mes jiems tik išduosime stebėtojo pažymėjimus, kol kas dar niekam nėra išduoti“, – informavo komisijos pirmininkė.