41 naujas COVID-19 atvejis Šiaulių apskrityje, bendras sergančiųjų skaičius toliau mažėja

„Šiaulių krašto“ infografika
Šiaulių apskrityje, šio ryto duomenimis, sergančiųjų COVID-19 yra 776. Ligos valdymo situacija žymiai gerėja Radviliškio rajone, stabili išlieka Šiaulių mieste ir rajone, Akmenės ir Pakruojo rajonuose, Kelmės ir Joniškio rajonuose COVID-19 atvejų skaičius toliau auga.
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 442 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 215 iš jų registruota Vilniaus, 72 – Kauno, 45 – Klaipėdos, 41 – Šiaulių, 25 – Panevėžio, 24 – Telšių, 10 – Marijampolės, 7 – Tauragės ir 3 – Utenos apskrityse. Apie tai informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

126-oji mirtis nuo koronaviruso

NVSC praneša, kad praėjusią parą Lietuvoje registruotas 126-asis mirties dėl COVID-19 atvejis.

Mirusysis – Šiaulių apskrities gyventojas. Asmuo priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 22 dieną. Epidemiologinės diagnostikos metu specialistams nepavyko nustatyti žmogaus užsikrėtimo aplinkybių.

Taip pat praėjusią parą patvirtinti 6 mirties atvejai (5 Šiaulių apskrityje ir vienas Telšių apskrityje), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Penktadalio atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos

Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 208 asmenys. Be to, registruoti 4 įvežtiniai atvejai: 2 Norvegijos, po vieną – iš Rusijos ir Nyderlandų.

95 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

168 atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, siejamas su protrūkiais

Vilniaus apskrityje 4 atvejai siejami su protrūkiu Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre. Visi asmenys ir darbuotojai.

Taip pat Vilniaus apskrityje praėjusią parą fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais ugdymo įstaigose. 5 atvejai, vertinama, yra susiję su protrūkiu Vilniaus Maironio progimnazijoje, kur vyko krepšinio varžybos, dar 4 atvejai – su Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Dar 4 atvejai, kaip nustatyta epidemiologinių tyrimų metu, siejami su protrūkiu Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje, 3 – su protrūkiu lopšelyje-darželyje „Žemyna“, 2 – su Sostinės krepšinio mokykla, vienas – su darželiu „Gėlynas“.

Dar 2 atvejai Vilniaus apskrityje siejami su protrūkiu chore „Belcanto“, vienas – su protrūkiu chore „Vilija“. Taip pat vienas Vilniaus apskrityje registruotas atvejis, vertinama, yra susijęs su atvejais Kalėjimų departamente, dar vienas – su protrūkiu „Regitroje“.

Be to, praėjusią parą fiksuoti 4 koronaviruso atvejai, siejami su šeimos švente, vykusia viename iš sostinės restoranų.

3 atvejai Kauno apskrityje yra susiję su protrūkiu Kėdainių rajono savivaldybėje, vienas – su protrūkiu Kaišiadorių socialinių paslaugų centru.

5 atvejai, registruoti praėjusią parą, siejami su protrūkiais Kauno klinikų padaliniuose, dar 2 – su protrūkiu Kauno rajono Vilkijos slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, vienas – su protrūkiu Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centre. Taip pat 2 koronaviruso atvejai registruoti Prienų ligoninės darbuotojams.

2 atvejai, patvirtini Kauno apskrityje praėjusią parą, yra susiję su protrūkiu Vilkijos žemės ūkio mokykloje, 3 – siejami su Kauno Vaišvydavos pagrindinė mokykla, 2 – su Kauno sporto mokykla „Baltų ainiai“, 2 – Prienų rajono Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, vienas – su Garliavos Jonučių progimnazija.

Dar 3 atvejai Kauno apskrityje, vertinama, yra susiję su prekybos miestelio „Urmas“ statybos skyriumi, 5 – su atvejais įmonėje „Degmeda“.

Šiaulių apskrityje 10 atvejų siejama su protrūkiu Kelmės ligoninėje – infekcija patvirtinta septyniems Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus darbuotojams, vienam Slaugos ir palaikomojo skyriaus darbuotojui ir dviem ligoninės administracijos darbuotojams. Asmenys tirti profilaktiškai.

Taip pat Šiaulių apskrityje praėjusią parą registruoti 4 COVID-19 atvejai, siejami su protrūkiu įmonėje „Frilux“.

5 atvejai Klaipėdos apskrityje siejami su protrūkiu Palangos reabilitacijos ligoninėje, 3 – su Klaipėdos miesto poliklinika, vienas – su Respublikinės Klaipėdos ligoninės Skuodo filialu.

Taip pat 4 atvejai, registruoti Klaipėdos apskrityje, epidemiologų vertinimu, yra susiję su protrūkiu Skuodo rajono Lenkimų miestelyje. Dar 2 atvejai siejami su židiniu Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre.

Taip pat registruotas naujas židinys Šilutės rajono savivaldybės administracijoje – čia infekcija praėjusią parą patvirtina 2-iem darbuotojams, skelbiama NVSC pranešime.

6 atvejai, patvirtinti praėjusią parą Panevėžio apskrityje, siejami su protrūkiu Pasvalio policijos komisariate, 1 atvejis – su protrūkiu Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje (pacientas).

3 atvejai Telšių apskrityje siejami su protrūkiais įmonėje „Baltic food partners“, 1 atvejis siejamas su protrūkiu Klaipėdos kolegijoje.

Marijampolės apskrityje 2 koronaviruso atvejai, vertinama, yra susiję su protrūkiu Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, asmenys yra gyventojai. Iš viso registruoti 56 susiję atvejai, iš kurių 37 yra gyventojai ir 19 darbuotojų.

Dar vienas atvejis Marijampolės apskrityje siejamas su protrūkiu Kazlų Rūdos socialinės paramos centre.

Tauragės apskrityje vienas infekcijos atvejis siejamas su protrūkiu Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalione.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos penktadienio ryto duomenimis, COVID-19 infekcijos sukelta liga tebeserga 4956 asmenys, pasveiko – 3978.