34 nauji COVID-19 atvejai: į Šiaulius iš Kauno grįžo du užsikrėtusieji

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje šiandien – jau 12 aktyvių koronaviruso atvejų. 9 – Šiaulių mieste, po vieną – Šiaulių, Radviliškio ir Kelmės rajonuose.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti trisdešimt keturi koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Iš jų 13 – Kauno apskrityje, 4 – Klaipėdos apskrityje, 1 – Panevėžio apskrityje, 2 – Šiaulių apskrityje, 3 – Tauragės apskrityje ir 11 – Vilniaus apskrityje.

Kauno apskrityje užsikrėtė ne tik kauniečiai: parvežė ir į Šiaulius

Nemažai susijusių atvejų buvo nustatyta tiriant protrūkį UAB „Nuo sutemų iki aušros“ – „Adform kiemelyje“. Iki vakar dienos su šiuo protrūkiu buvo siejama net 11 atvejų. Vakar gauta informacija apie du užsikrėtusius UAB „Nuo sutemų iki aušros“ darbuotojus, vieną samdomą darbuotoją bei penkis užsikrėtusius lankytojus, iš jų vieną vilnietį ir du šiauliečius.

Klaipėdos apskrityje – 4 atvejai

Vieno užsikrėtusiųjų infekcijos šaltinis nėra žinomas, toliau vykdoma epidemiologinė diagnostika, sąlytį turėjusių asmenų sąrašas tikslinamas. Kitas asmuo galimai užsikrėtė Nyderlandų Karalystėje nuo bendradarbio. Kiti du atvejai turėjo kontaktą su patvirtintais atvejais.

Tauragės apskrityje – 3 atvejai

Vienas asmuo, kuriam nustatyta koronavirusinė infekcija, turėjo sąlytį su sergančiu šeimos nariu. Kaip užsikrėtė kiti 2 dar aiškinamasi, tikslinami maršrutai.

Atvejis Panevėžio apskrityje: užsikrėtęs asmuo simptomų nejautė, tyrėsi profilaktiškai, nes turėjo sąlytį su COVID-19 infekcija sergančia dukra.

Nauji atvejai Vilniaus apskrityje

Per vakarykštę parą Vilniaus apskrityje patvirtinta 11 naujų atvejų, trys iš jų įvežtiniai – iš Rusijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos. Daugumos nustatytų atvejų epidemiologiniai tyrimai dar tęsiami.

Vakar nustatytas dar vienas atvejis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro darbuotojui. Su meno atstovų protrūkiu jau siejama 19 atvejų.

Vilniaus apskrityje vakar nustatytas ir šeiminis protrūkis. Užsikrėtęs asmuo su kolegomis (apie 40 asmenų) buvo vasaros šventėje.

Lietuvoje iš viso patvirtintų koronaviruso atvejų konkretiems žmonėms – 2386, šiuo metu sergančių asmenų yra 588, pasveiko 1704.

Visais tiriamais atvejais nustatyti sąlytį turėję asmenys, jiems nurodyta izoliuotis 14 dienų.