270 naujų COVID-19 atvejų ir 3 mirtys Šiaulių apskrityje

„Šiaulių krašto“ infografika
Sergančiųjų COVID-19 Šiaulių apskrityje, šio ryto duomenimis, yra 3 556.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2272 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 670 iš jų registruoti Kauno, 497 – Vilniaus, 270 – Šiaulių, 241 – Klaipėdos, 130 – Telšių, 110 – Alytaus, 106 – Marijampolės, 104 – Panevėžio, 87 – Tauragės, 42 – Utenos apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.

Iš per praėjusią parą gautų 2272 teigiamų testų rezultatų 945 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1327 teigiami testų rezultatai, iš kurių 1077 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių - atliekama penktadienį.

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo – registruota 267.

Praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Švenčionių ligoninėje, Širvintų, Klaipėdos Jūrininkų ir universitetinėje, Šilutės ligoninėse, Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, taip pat Tauragės, Jurbarko, Mažeikių, Regioninėje Telšių ligoninėse.

Toliau fiksuojami atvejai, susiję su protrūkiais LSMU Kauno ligoninėje, kur įvairiuose padaliniuose vakarykštę parą patvirtinta 19 infekcijos atvejų, taip pat Kauno klinikose, kur registruoti 6 susirgimai. Be to, ketvirtadienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Prienų globos namuose, Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose, Raseinių ligoninėje.

Praėjusią parą registruotas naujas protrūkis Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose. Čia infekcija patvirtinta 22 žmonėms, iš kurių 21 yra gyventojas ir 1 darbuotojas.

Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Vilniaus Vilkpėdės ligoninėje, kur infekcija patvirtinta 3 įstaigos darbuotojams.

Epidemiologų vertinimu, naujas protrūkis fiksuotas ir Seime. Penktadienį į Seimą vyksta NVSC specialistai, kurie vertins situaciją.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota 260.

NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 16 mirties nuo koronaviruso atvejų, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 357 gyvybes.

3 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 50–59, 60–69 ir 70–79-erių metų amžiaus grupėms.

3 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 70–79-erių metų amžiaus grupei.

3 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.

2 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 50–59 ir 90–99-erių metų amžiaus grupėms.

2 mirties atvejai registruoti Panevėžio apskrityje. Asmenys priklausė 50–59 ir 80–89-erių metų amžiaus grupėms.

Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas mirties atvejis. Asmuo priklausė 80–89-erių metų amžiaus grupei.

Taip pat praėjusią parą vienas mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 70–79-erių metų amžiaus grupei.

Alytaus apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 60–69-erių metų amžiaus grupei.

Be to, vakarykštę parą registruoti 7 mirties atvejai (2 Klaipėdos, 2 Marijampolės, po vieną –Tauragės, Kauno ir Telšių apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos penktadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 31 759 žmonės.